Europos Sąjungos parlamentui buvo pateikta serija antipiratinių pasiūlymų, pagal kuriuos, asmenys įtarti besidalijantys nelegaliomis programomis bus priverstinai atjungiami nuo interneto.

Šios įstatymų pataisos skambiai įvardintos kaip „trijų smūgių“ sistema, kadangi vadovaujantis ja, asmenys įtarti besidalijantys autorinėmis teisėmis apsaugotais failais bus įspėti tris kartus. Nepaklusus perspėjimams, vartotojai bus priverstinai šalinami iš interneto. ES valstybės taip pat galės nuspręsti, kokios programos jų šalyje galės būti „teisėtai“ naudojamos internete.

Skaitmeninių teisių judėjimo šalininkai pareiškė, kad antipiratavimo lobistai agresyviai „prastumė“ šią įstatymų pataisą, kuri kėsinasi apriboti interneto vartotojų laisvę.

„Rytoj, populiarios programos, tokios kaip „Skype“ ar net „Firefox“ gali būti paskelbtos nelegaliomis Europoje, jeigu jos nebus sertifikuotos vykdomosios valdžios“, – kalbėjo Laisvojo Interneto Infrastruktūros Fondo atstovas Bendžaminas Henrion, kuris pridėjo, kad pasiūlymas sukurs „Sovietinį internetą“.

Tačiau tenka pažymėti, kad pats Bendžaminas kartu su kritika nepasiūlė jokio racionalaus sprendimo, kaip kovoti su piratavimu, kurio mastai jau privertė sunerimti ir viešai prabilti tokias bendroves, kaip „Crytek“ ir „Infinity Ward“.

Atnaujinta: Skelbiama, kad Europos Parlamentas jau balsavo dėl šios įstatymo pataisos, kuri buvo patvirtinta. Dabar ji turėtų būti tobulinama toliau, o galiausiai dėl jos bus balsuojama rugsėjo mėnesį. Ši pataisa daugiausia skirta „P2P“ tinklo vartotojams, siekiant pažaboti nelegalių programų platinimą.