Enermax Ostrog korpusas 2012-aisiais buvo geriausias pasirinkimas, ieškantiems korpuso už 150 litų. Bet tai buvo prieš penkerius metus. Nepaisant to, ieškodamas nebrangaus korpuso, aš jį vis dar mielai pirkčiau – savo funkcionalumu jis vis dar mane pilnai tenkina.

Tačiau per tą laiką pasikeitė mados. Pasikeitė suvokimas apie korpusų langus, apie jų išorės dizainą, vidaus išplanavimą. Atsižvelgiant į minėtuosius dalykus prieš du mėnesius sukurtas naujasis Enermax Ostrog Lite korpusas. Ir tos tendencijos dažniausiai vyrauja kur kas daugiau kainuojančiuose modeliuose.

Prierašas „Lite“ dažniausiai pridedamas prie pigesnių korpusų versijų. Bet šį kartą viskas yra kiek kitaip. Ostrog Lite nėra kažkuo prastesnis už paprastą Ostrog versiją. Ostrog Lite yra tiesiog kitoks modelis, atitinkantis šiuolaikinės kompiuterijos madas. Ir taip, jis yra pigesnis!

Pakuotė ir komplektacija

Korpusas randamas paprastoje kartoninėje dėžėje – spalvota pakuotė ekonominės klasės korpuse būtų visiškai nelogiškas sprendimas.

Prie korpuso yra pridedamas tik maišelis su varžtais ir keli paprasti laidų surišėjai. Lipnūs daugkartiniai laidų surišėjai yra jau iš karto pritvirtinti korpuso viduje, todėl aš jų kaip komplektacijos dalies nepriskaičiavau.

Taip pat viduje randame ir šiek tiek makulatūros – ant paprasto popieriaus atspausdintą išlankstomą vartotojo gidą ir ant kokybiško kartono atspausdintą kažkokį nereikšmingą lapelį.

Išorės dizainas

Dideli plokšti plastmasės paviršiai išeina iš mados. Juos keičia šlifuotas aliuminis arba bent jau jį primenanti plastikinė apdaila. Šlifuoto aliuminio plokštė kainuotų vos ne tiek pat, kiek vertas šis korpusas, todėl neabejotinai čia randama tik jo plastikinė imitacija.

Enermax labai gerai padirbėjo kurdama naujojo korpuso dizainą. Jis yra išties gražus, minimalistinis, galintis papuošti bet kurį kambarį. Nepaisant savo minimalizmo, korpusas turi aiškų veidą, išskiriantį iš kitų tokios išvaizdos kompiuterio dėžių.

Negaliu šio korpuso pavadinti išskirtinai tvirtai surinkto – nieko panašaus kaip labai brangiuose modeliuose. Kaip ekonominės klasės korpusui surinkimas geras, yra būtent toks, ko ir galima tikėtis iš 40 eurų kainuojančio modelio. Svarbiausia, kad Ostrog Lite yra pakankamai tvirtas, kad nekeltų problemų vartotojams.

Kita brangesnių šiuolaikinių korpusų savybė yra „oversized“ tipo šoniniai langai. Ir Enermax Ostrog Lite turi būtent tokį langą, kokis dabar yra pats madingiausias – kvadratinis, aštrių tiesių linijų, tamsintas, užimantis beveik visą šoninės panelės plotą ir be abejo be jokių baisių šoninių skylių ventiliatoriams. Iškilimo didesnių procesoriaus aušintuvų palaikymui taip pat nėra dizaino sumetimais.

Nuiminėdamas dangtelius nuo viršutinėje panelėje esančių USB ir audio jungčių gavau teisę sau susireikšminti ir patirti tai ko nepatiria pigių korpusų vartotojai – apsauginiai dangteliai paprastai uždedami tik ant brangesnių modelių jungčių. Beje kalbant apie jungtis, čia nėra nieko ypatingo, tik nuvylė vos viena USB 3.0 jungtis, man norėtųsi čia jas matyti bent dvi.

Žvilgsnis į vidų

Viduje viskas kitaip nei daugumoje įprastinių korpusų. Visa išdėstymo sistema perimta iš aukštesnės klasės korpusų tokių kaip NZXT H440 ar Fractal Design Define C ir pirmą kartą matoma tokiame pigiame modelyje.

Ten kur turėtų stovėti maitinimo blokas matome pertvarą. Maitinimo blokas nuo sistemos atskirtas estetikos sumetimais – taip nebesimato iš jo išeinančių laidų. Iš tiesų toks sprendimas leidžia sistemai atrodyti kur kas gražiau ir tvarkingiau.

Jeigu akylai pažiūrėtumėte į korpusų gamintojų pateikiamas ypač gražių surinktų sistemų nuotraukas dažnai pamatytumėt vieną juokingą dalyką – tai yra net neveikiančios sistemos, nes jose nėra kietojo disko ar SSD. Šie komponentai korpuse pridaro labai daug betvarkės, kadangi reikalauja dviejų atvestų laidų, kurių paslėpti praktiškai neįmanoma, nes erdvė už diskų matosi kiaurai.

Dėl to korpuse buvo paslėptas ne tik maitinimo blokas, bet ir kietieji diskai. Grožis pareikalavo aukų – čia yra vietos tik dviem 3,5 colio kietiesiems diskams, bet korpusas skirtas žaidėjams, o to jiems tikrai pakaks. Beje kietieji diskai į savo vietas montuojami patogia įrankių nereikalaujančia sistema, įstatant juos į stalčius. Dar dvi vietos SSD diskams yra ant motininės kortos tvirtinimo plokštės, taigi iš viso galima sutalpinti keturias laikmenas.

Nemėgstu šiuolaikinių korpusų. Jų viduje nėra vietos 5,25 colio įrenginiams. Tai neleidžia korpuso priekyje turėti kompaktinių diskų įrenginio, ventiliatorių valdiklio ar kokio nors kito panašaus įrenginio. Laimei Enermax padarė šiurkštų nusižengimą šiuolaikinėms tendencijoms ir į Ostrog Lite įmontavo dvi vietas skitas tokiems įrenginiams.

Korpuso priekyje ir korpuso gale dirba Enerflo ventiliatoriai. Tai gan elementarūs ventiliatoriai, kurie nėra nei blogi, nei išsiskiriantys kažkokiom ypatingom savybėm – tiesiog paprasti vidutinės klasės ventiliatoriai. Norintys, kad jų sistema atrodytų įspūdingiau gali rinktis versiją su galiniu T.B. Apollish ventiliatoriumi, turinčiu net dvylika raudonos spalvos LED diodų.

Šiuolaikiniuose korpusuose iki 100 eurų tapo labai „madinga“ nepalikti vietos aušinimo oru sistemoms. Deja Ostrog Lite netapo malonia išimtimi. Maksimalus procesoriaus orinio aušintuvo dydis tesiekia 152 mm, kai standartinio padoraus aušintuvo aukštis siekia 160 mm. Blogai.

Dar labiau šią situaciją blogina suderinamumas su aušinimo skysčiu sistemomis. Jis yra suderinamas tik su pačiais mažiausiais 120 mm aušintuvais. Labai blogai. Žinant, kad ir viršuje ir priekyje yra 2×120 mm angos kyla klausimas kodėl? Vietos šalia šių aušinimo angų yra labai nedaug, dėl to aušintuvai viršuje  gali liesti motininę plokštę, o priekyje HDD narvus. Problemos nesunkiai būtų išvengta šiek tiek prailginus arba paaukštinus korpusą, ar net kompaktiškiau išdėsčius tai, kas yra korpuso viduje.

O dabar vėl grįžkime prie pozityviųjų dalykų. Magnetinis dulkių filtras, esantis korpuso viršuje, yra dar vienas dalykas, kuris yra paskutinis mados klyksmas. Jį nuimti ir uždėti kur kas paprasčiau nei įprastą filtrą. Dar patogiau tai padaryti būtų jeigu būtų paliktas griuvelis užkišti pirštui, nes dabar jį reikia krapštyti nagu. Bet tai tik smulkmena. Prie maitinimo bloko esantis filtras yra paprastas, be magnetinių laikiklių.

Vienintelis dalykas, kuris yra madingas šiais laikais, bet šiame korpuse jo nėra – ventiliatorių valdiklis. Nors pigiuose korpuse montuojami valdikliai labai primityvūs ir gali tiekti tik 5V, 7V arba 12 voltų įtampas, tačiau tai vis tiek geriau negu nieko. Be to nė vienas korpuso tiesioginis konkurentas neturi tokios savybės – valdikliai prasideda korpusuose, kainuojančiuose kur kas brangiau.

Išvados

Enermax Ostrog Lite yra labai pigus korpusas – jį galima įsigyti vos už 38 eurus. Tai vienas pigiausių ATX formato korpusų, siūlomas žaidėjams, atmetant specialiai rytų Europai skirtus gan primityvius korpusus, ant kurių nepelnytai užrašoma „Gaming“.

Ir už tuos varganus pinigėlius mes gauname – gerai surinktą kompiuterio korpusą su šiuolaikine dizaino filosofija ir šiuolaikiniais vidaus išplanavimo sprendimais, leidžiančiais surinkti ypač gražiai ir tvarkingai atrodančią sistemą. Dauguma dalykų pirmą kartą matomi tiek mažai kainuojančiame kompiuterio korpuse.

Realių konkurentų šis korpusas tiesiog neturi. Savo funkcionalumu jis gali drąsiai lygintis su kur kas daugiau kainuojančiais Corsair modeliais (pastarieji už 40€ negali nieko pasiūlyti).  Už tą panašią kainą galima nusipirkti Thermaltake Versa H24, NZXT Source 210 arba Zalman Z1, kurie savo galimybėmis atsilieka nuo to, ką siūlo Enermax Ostrog Lite. Savo savybėmis iki Enermax „nedatraukia“ ir Cooler Master K350, bet tai jau visai kitos stilistikos produktas. Arčiausiai Enermax savo savybėmis ir stilistika stovi Deepcool Tesseract korpusas, bet Ostrog Lite vis tiek žaidėjui gali pasiūlyti daugiau.

Vienintelis argumentas rinkis kitą korpusą būtų nebent liūdnas suderinamumas su aušintuvais – tiek suderinimas su oro, tiek suderinimas su skysčio sistemomis yra skurdus. Pigiose sistemose tai yra gan dažnai pasitaikanti problema, bet nemanau, kad buvo labai sunku sutvarkyti problemas bent jau su aušinimo skysčiu sistemomis.

Tad jeigu klausiate kokį korpusą rinktis už 40 eurų aš rodau pirštu į Enermax Ostrog Lite. Tai yra modelis į ekonominę klasę įnešęs daug brangesniems modeliams būdingų savybių. Ačiū už tai. Tai yra labai naujas modelis, kuris išleistas buvo vos prieš du mėnesius, todėl neabejoju, kad ir kiti gamintojai pasiūlys ką nors panašaus. Kadanors. Bet kol kas analogų nėra – Enermax Ostrog Lite yra geriausias.