„Toshiba“ pranešė jau kitais metais planuojantys žengti į SSD tipo kietųjų diskų rinką. Kompanija yra viena daugiausiai „flash“ atminties pagaminančių bendrovių pasaulyje, tad jos produktų pasirodymas, spėjama, turėtų sumažinti SSD diskų kainas.

Nuo įprastinių jie skiriasi tuo, jog informacija saugoma ne įmagnetintose plokštelėse, o „flash“ tipo atminties lustuose. Turėdami galimybę nebrangiai juos pasigaminti, „Toshiba“ tikrai gali imtis konkurencijos kainomis.

Pranešama, kad pirmieji prekyboje pasirodysiantys „Toshiba“ SSD modeliai bus 32, 64 ir 128 GB talpos. Žadama, kad duomenų įrašymo sparta sieks 40 MB/s, na o nuskaitymo – net 100 MB/s. Savo 128 GB talpos SSD diskuose „Toshiba“ naudos jų pačių sukurtą MLC technologiją, kuri paspartina informacijos adresavimą kelų sluoksnių „flash“ talpyklose. Tai leidžia sumažinti SSD diskų gabaritus paliekant sąlyginai didelę talpą, tad rinkai bus siūlomas ir vos 1.8 colio matmens 128 GB talpos „Toshiba“ SSD diskas.

Paskutiniais rinkos tyrimų duomenimis, „Toshiba“ valdo 27,5% „flash“ tipo atminties rinkos. Juos lenkia tik „Samsung“ su 45,9%. Neseniai abi kompanijos pranešė apie pradėta bendradarbiavimą technologijų srityje.

Savo SSD tipo duomenų talpyklas „Toshiba“ turėtų demonstruoti sausio 7-10 dienomis Las Vege vyksiančios parodos „Consumer Electronics Show“ metu.