Skystųjų kristalų (LCD) monitoriai pakeitė kineskopinius, na o mokslininkai ieško naujų būdų, kaip patobulinti ateities ekranus. Štai „Microsoft“ paskelbė, kad keli jos inžinieriai drauge su Vašingtono universiteto studente Anna Pyayt išrado naują ekranų technologiją, kuri naudoja gerokai mažiau energijos nei dabartiniai LCD.

Tipiškas LCD monitorius veikia tuo principu, kad skystų kristalų matricą apšviečia už jos sumontuotos lempos. Tam, kad vaizdas būtų visiškai aiškus sunaudojama tik 10% lempų šviesos, taigi, optimizuoti yra ką. Na, dar pusė šviesos intensyvumo dingsta jai skverbiantis per polikarbonatinį sluoksnį ekrane.

Tuo tarpu naujos technologijos teleskopiniai pikseliai (paveikslėlyje) turėtų situaciją pakeistų. Sumanymas toks, kad vaizdas formuojamas iš mikroskopinių pikselių, kurie veikia lyg mažučiai teleskopai ir kiekvienas turi po du veidrodžius. Tarp veidrodžių – tik 175 mikrometrų tarpelis. Naudojant elektros įtampą keičiama vieno iš veidrodžių pozicija, taigi, galima reguliuoti prasiskverbiančios šviesos kiekį.

Tokiu būdu valdant vaizdo matricos apšvietimą būtų sutaupoma energijos, nes šviesos tiesiog nereiktų tiek daug – tiesioginiai paskirčiai būtų panaudojami 75 procentai jos. Kitas privalumas – greitis. Teleskopiniai pikseliai gali iš juodų tapti baltais vos per 1.5 ms.

Tokių technologijų kūrimas nėra būdinga „Microsoft“ veikla, bet šiuo atveju turbūt būta rimtų motyvų, kodėl programinės įrangos milžinė nusprendė paremti technologiją, kurtą kaip studentės baigiamasis darbas mokslo daktarės laipsniui gauti. Mainai abipusiai – Anna Pyayt buvo aprūpinta įranga, jai talkino patyrę „Microsoft“ inžinieriai, na o mainais kompanija gavo teisę technologiją užpatentuoti.