Iki „Google“ pasirodymo internete karaliavusių „Yahoo“ stovykloje – ne pats geriausias metas. Konkurentų šešėlyje vis dažniau atsidurianti bendrovė patvirtino pesimistų spėliones ir paskelbė apie ženklų pelno kritimą.

Per paskutinį 2007 metų ketvirtį „Yahoo“ uždirbo 206 mln. JAV dolerių pelno – 23,5 procento mažiau, nei per tą patį 2006 metų laikotarpį (tuomet buvo 269 mln. $). Išvengti pelno kritimo nepadėjo ūgtelėjusi apyvarta, kuri per paskutinius keturis praeitų metų mėnesius siekė 1.83 mlrd. JAV dolerių.

Atitinkamai smuktelėjo ir metinis pelnas – per 2007 metus „Yahoo“ uždirbo 660 milijonų, tuo tarpu 2006-metais uždarbis siekė net 751 mln..

Prastėjančių finansinių rodiklių rezultatas – etatų mažinimas. Pranešama, kad kompanija atleis apie 7% esamų darbuotojų, t.y. apie 1000 žmonių iš 14300. „Yahoo“ vadovo Jerry Yang (nuotrauka) teigimu, dabar yra sunkus ir svarbus metas, kuomet reikia daryti drąsius sprendimus siekiant stebinančių rezultatų ateityje.

Tuo tarpu rinkos analitikai įspėja, kad vien smunkančiu pelnu „Yahoo“ problemos gali neapsiriboti. Kalbama, kad kompanija gali prarasti išskirtinius susitarimus su komunikacijų gigantais, kurie tiekia jos duomenų centrams interneto ryšį. Sklando ir gandas apie galimą paties vadovo Jerry Yang pasitraukimą…