Investicijų valdymo bendrovės „Piper Jaffray“ analitikai savo klientams pateikiamoje medžiagoje teigia, jog „Apple“ gali pristatyti nebrangų tablet tipo kompiuterį jau 2010 metais. Kaip informacijos ištakos nurodomi šaltiniai, gerai susipažinę su kompanijos planais.

„Tikimės, kad „Apple“ užpildys spragą tarp „iPod touch“ ir „MacBook“ nauju tablet tipo įrenginiu, kainuosiančiu 500-700 JAV dolerių. Jam veikiausiai bus panaudota daugybė su valdymu lietimu susijusiu kompanijos patentų, o produktas turėtų gerokai skirtis nuo netbook tipo kompiuterių“, – rašo „Piper Jaffray“.

Nors tokia išankstine informacija pasikliauti kažin ar verta, užpildyti minimą spragą tarp „iPod touch/iPhone“ ir „MacBook“ kompanijai būtų logiška. Klausimas tik tas, kuo naujas gaminys gali skirti nuo įprastų netbook tipo sistemų.

Jau link metų galo tikėtina, kad lietimui jautrūs ekranai netbook tipo kompiuteriuose taps vis dažnesnis. Juo labiau kad su jais suderinama naujoji „Windows 7“ operacinė, naujų galimybių pasiūlys ir „Intel Pine Trail“ platforma, kurioje dirbs patobulintas „Atom“ procesorius.

Taigi, „Apple“ gaminiui, jei toks bus, tikėtina, kad tektų varžytis su lietimui jautrius ekranus turinčiais „Pine Trail“ kompiuteriais, kuriuose veiks multi-touch panaudojanti „Windows 7“. Tikėtina įdomi situacija rinkoje.

Patys „Apple“ prielaidų apie galimą naują produktą nekomentuoja.