Bendrovė „Seagate“, viena iš kietųjų diskų rinkos lyderių, pranešė, kad pagamino jau milijardinį kietąjį diską. Dar tiek pat HDD planuojama pagaminti per artimiausius penkis metus. Įspūdingo rezultato padėjo pasiekti ne tik pačių „Seagate“, bet ir šio milžino nupirktų bei perimtų bendrovių sėkmė.

Būtent sumania vadyba bei toliaregiškais kitų rinkos dalyvių įsigijimais „Seagate“ ir garsėja. Devintojo dešimtmečio viduryje nupirkta bendrovė „Imprimis Technology“, vėliau susijungta su „Conner Peripherals“. Dar po dešimties metų nupirkti vieni iš konkurentų „Maxtor“, kurie savo ruožtu buvo nupirkę bendroves „MiniScribe“ bei „Quantum“ (hehe, jų kietąjį diską kadaise turėjau). Štai ir rezultatas – milžinas „Seagate“ valdo didelę kietųjų diskų rinkos dalį bei skelbia apie vieną milijardą parduotų HDD.

„Seagate“ teigia, kad tame milijarde kietųjų diskų tilptų apie 79 milijonus terabaitų duomenų arba 158 milijonai valandų vaizdo įrašų arba 1,2 trilijono valandų muzikos įrašų.

Nepaisant SSD laikmenų populiarėjimo, kietųjų diskų rinka tebeauga. Jei žvelgti atgal, jos augimas buvo itin įspūdingas – 1990 metais pasaulinė HDD rinka buvo viso labo 30 mln. diskų, tuo tarpu dabar siekia 500 mln. parduotų HDD per metus. Beje, 1979 metais „Seagate“ pristatytas ST506 kietasis diskas buvo pirmasis HDD, kuriame tilpo net 5MB informacijos (!). Jis svėrė daugiau nei du kilogramus bei kainavo 1500 JAV dolerių – po tris šimtus už megabaitą. Pirkdami šiuolaikinius kietuosius diskus už vieną megabaitą mokame kartais vos vieną penkitūkstantąją JAV cento dalį.