Daugiausiai pasaulyje atminties lustų parduodanti bendrovė „Samsung“ pradėjo tiekti GDDR4 lustus skirtus „ATI Radeon HD 2600“ ir 2900 serijų vaizdo plokštėms. Anksčiau jų versijos su GDDR4 atmintimi oficialiai nebuvo minimos.

GDDR4 tipo atmintis bus naudojama „Radeon HD 2600 XT“ ir „2900 XT“ vaizdo plokštėse su 1 GB vaizdo atminties. Potencialaus jų pirkėjo portretas visiškai aiškus – tai žaidimus ir kompiuterį mylintis bei kelis atliekamus litus ar dolerius kišenėje turintis žmogus.

„Samsung“ GDDR4 tipo atminties lustai gali dirbti iki 2200 MHz taktiniu dažniu, na o maksimali duomenų pralaida pas „Radeon HD 2900 XT 1 GB“ vaizdo plokštę turėtų siekti net 140,8 GB/s.

1 GB vaizdo atminties turintys HD 2900 ir HD 2600 modeliai kurį laiką apskritai buvo neaiškioje padėtyje, mat nors kai kurie tinklapiai siūlė tokias vaizdo plokštes užsisakyti, artimi AMD šaltiniai teigė, jog daugiau vaizdo atminties – tik pačių plokščių gamintojų iniciatyva. Na ką gi, jei taip ir buvo, tai ji, panašu, AMD tikrai patiko ir tapo palaikoma. O gal tylus vaizdo plokščių su naujaisiais procesoriais ir 1 GB GDDR4 atminties pasirodymas turėtų būti siurprizas konkurentams „nVidia“?