„nVidia“ oficialiai pristatė „Triple SLI“ technologiją, įgalinančia viename kompiuteryje vienu metu naudoti tris SLI architektūrą palaikančias vaizdo plokštes.

Kaip „Triple SLI“ sistemos dalys galės būti naudojamos vaizdo plokštės su „nVidia GeForce 8800 Ultra“ ir „GeForce 8800 GTX“ lustais. Žinoma, kaip tokiais atvejais ir įprasta, žadama įspūdinga sparta žaidimuose ir visur, kur reikia spartaus vaizdo apdorojimo. Ach, beje, dar viena „smulkmena“ – norint „Triple SLI“ sistemą susirinkti reikės ir vaizdo plokštės su „nVidia 680i SLI“ mikroschemų rinkiniu bei trimis „PCI-Express“ lizdais.

Oficialiai teigiama, kad trijų vaizdo plokščių SLI konfiguracijoje naudojimas turėtų padidinti žaidimų spartą iki 2.8 karto bei leisti pasiekti 60 kadrų per sekundę spartą esant net 2560×1600 raiškai bei 8x antialiasingui.

Internete jau pasirodė ne vienas „Triple SLI“ sistemų testas. Visur sutinkama, kad nors spartos prieaugis ir yra, kompiuterio su tokia vaizdo posisteme kaina nebus maža – daug kainuoja ne tik trys vaizdo plokštės, bet ir daugiau nei 1000W galios maitinimo blokas, kurio reikia joms elektra aprūpinti, nauja pagrindinė plokštė. Amerikiečiai paskaičiavo, kad žengti į „Tripple SLI“ pasaulį neperkant pigiausių sistemos komponentų kainuoja apie 2828 JAV dolerius neskaitant korpuso, kietojo disko, DVD įrenginio kainų. Tikrai nemažai.

Taip pat pastebėtina ir tai, kad nors sparta gaunasi tokia pat įspūdinga kaip ir „Triple SLI“ kaina, daugeliui žaidėjų jos kažin ar reikia – visgi nesėdime prie 30″ įstrižainės profesionalių monitorių.

Keletas „Triple SLI“ testų: bit-tech.net, HotHardware, PC Perspective.