Mažai žinoma bendrovė „New Medium Enterprises“ pristatė dar vieną ateities diskų standartą – VMD (Versatile Multi Layer Disc). Nuo kitų futuristinių diskų technologijų „Blu-ray“ ir „HD-DVD“ VMD skiriasi tuo, jog naudoja ne mėlynos, o tradicinės, DVD ir CD įrenginiuose įprastos, raudonos spalvos lazerį.

Toks sprendimas gerokai sumažina įrenginio kaštus, mat „Blu-ray“ ir „HD-DVD“ atveju norint nuskaityti ir DVD diskus tekdavo montuoti dviejų spalvų lazerius, na o tai gerokai padidindavo kaina.

Vakar pristatyta technologija į vieną optinio disko pusę geba sutalpinti 20 GB duomenų, tačiau iki masinės įrenginių gamybos pradžios 2005 „New Medium Enterprises“ žada padidinti talpa iki 30 GB. Iki 2006 metų turėtų pasirodyti pirmieji 40 GB talpos VMD diskai.

VMD konkurentai nėra silpni. „HD DVD“ vartotojams netrukus ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti 2005 metų pradžioje.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui.

Megakorporacijos „Sony“ remiama „Blu-ray“ neketina sustoti ir vėliau – jau planuojama 200 GB aštuoniuose duomenų sluoksniuose vienoje disko pusėje talpinančių laikmenų koncepcija.