Bendrovė „NEC Electronics“ pristatė „PCI-Express“ sąsajai skirtą „Wireless USB“ standarto valdiklį. „uPD720171“ valdiklis leis dideliu greičiu perduoti duomenis tarp kelių kompiuterių ar kitų įrenginių be jokių laidų.

Be to, naujasis valdiklis galės būti montuojamas ir drauge su įprastą laidinę USB sąsają valdančiais lustais. Taigi, rinkoje gali pasirodyti universalūs įrenginiai ir komponentai, suderinami tiek su laidine, tiek su beviele USB standarto versija.

„Wireless USB“ sąsaja užtikrina tokį pat maksimalų duomenų perdavimo greitį, kaip ir „USB 2.0“ sąsaja – iki 480 Mbps. NEC teigia, jog maksimalią spartą pavyksta pasiekti sujungtiems belaidžiu būdu įrenginiams esant iki 3m atstumu vienas nuo kito.

Naująjį valdiklį NEC kompiuterių ir įrangos gamintojams pardavinės po 10 JAV dolerių. Komponentų rinkos mąstais, tai nėra labai maža kaina, bet ji visgi pakankamai patraukli. Ar įperkamo „Wireless USB“ sąsajos valdiklio pasirodymas paveiks šio standarto populiarėjimą, žinoma, parodys laikas.