Nors ATI dar gana neseniai pristatė HD4800 grafikos plokščių seriją, jau sklinda daug kalbų apie naujos kartos kompanijos gaminį. Atrodo, jog ATI RV770 grafikos procesoriaus pasekėjas (RV870) bus kuriamas 40 nm technologinio proceso pagrindu.

Lil Dragon (toks yra kodinis GPU pavadinimas) ypatingai aukštai pakelti spartos kartelės neturėtų. Pagal neoficialius Nordichardware duomenis, už savo pirmtaką RV870 greitesnis bus apie 20 procentų. Grafikos procesorius turės 960 „Shader“ procesorių, 48 tekstūravimo vienetus, ir 40 rasterizacijos vienetų.

Patobulinimai tikrai neatrodo tokie įspūdingi, kaip pereinant nuo RV670 prie RV770, tačiau pagrindinis AMD/ATI tikslas čia – sumažinti grafikos procesoriaus suvartojamą energijos kiekį. O peršokant iš karto prie 40 nm technologinio proceso, šansai tai padaryti smarkiai padidės. Manoma, jog RV870 pasiūlys dvigubai geresnį spartos/suvartojamos energijos santykį nei RV770. Jeigu ATI nesiruošia daryti radikalių pakeitimų lusto mikroarchitektūroje, jo paviršiaus plotas taip pat bus žymiai mažesnis.