„Intel“ korporacija, pagrindinė mikroprocesorių ir nešiojamiems kompiuteriams reikalingų komponentų gamintoja, kartų su „Ziba Design“ firma sukūrė ypač madingus ir lengvučius „laptopus“. Jų kodinis pavadinimas – Metro, kuris manau tikrai atspindi, kur jie gali būti naudojami. Šie laptopai bus tokie ploni, kaip „Motorola Razr“ mobilieji telefonai, bet galės pasiūlyti mums daug didesnį funkcionalumą.

Dabartiniais laikais yra labai sudėtinga žmones sudominti savo galingumu. Daugelis modernių kompiuterių yra labai galingi, bet nedaugelis žmonių reikalauja tokių dalykų, kaip „multi-core“ procesorių, ypač galingų grafikos kortų ir realistiško garso. Masės pirkėjų „užrašų knygą“ naudoja, tik atlikti paprasčiausius veiksmus: naršyti internete, susisiekti su draugais, ar verslo partneriais, ar tiesiog dirbti su ofiso programomis. Tačiau tie vartotojai dažniausiai gyvenantys Šiaurės Amerikoje, Japonijoje, arba Vakarų Europoje, nori turėti tai, kas jiems yra svarbiausia pamatyti, ar išgyventi, ką dažniausiai ir suteikia pigūs kompiuteriai. Dažnas iš mūsų nori turėti ne tik patogų, bet ir madingą kompiuterį. Kaip to patvirtinimą, mes galime pastebėti ypač išpopuliarėjusius korporacijos „Apple“ kompiuterius. Jie ypač dažnai sutinkami, jau paminėtose šalyse. Per pastaruosius metus, didžiąją perkamų nešiojamųjų kompiuterių dalį ir užėmė būtent tokie produktai.

„Metro“ „notebook’as“ predenduojantis į „BusinessWeek“ apdovanojimą, kaip ploniausias pasaulio kompiuteris yra sukurtas bendradarbiaujant dviem firmomis „Intel“ korporacija ir „Ziba Design“. Tai tik antras kartas, kai didžiausias „x86 microprocesorių“ gamintojas pasitelkia dizaino firmą, kad sukutų kompiuterį. Šį kartą prie kūrimo, dizaino firma bus labai daug prisidėjusi, ir įsirašiusi į istoriją, kaip „Intel“ partneris.

„Intel Metro“ nešiojamas yra 0.7” (1.778 centimetrų) storumo ir sveria tik 1.02 kilogramus. Plonumas labai primena „Motorola Razr“, o svoris įprastą dėklą su dokumentais. „Laptopas“ bus padarytas iš magnio lydinio ir bus aptrauktas oda. Mane asmeniškai tai tikrai atbaido, kadangi esu didelis „PETA“ prijaučiantis. Didelis privalumas yra „SideShow“ displėjus ant kompiuterio priekio, kas tikrai labai primena gaminį iš „Asustek Computer(ASUS).

Laptopų kainos yra apie 2000 JAV dolerių ir kiekvienais metais, jos turėtų nukristi apie 1.4%. Tai puikus būdas populiarinti savo vardą toms kompanijoms, kurios nesiekia gaminti „high-end“ mašinų.