Vakar vaizdo plokščių gretas papildė nauja atstovė – NVIDIA GeForce GTX 670 grafikos korta. Ji turi naujos kartos GK 104 branduolį, gaminamą pagal modernią 28 nanometrų technologiją.

Dažnai vaizdo plokščių pasirodymo metu pasirodo tik paprastosios plokštės turinčios standartines specifikacijas ir palygint silpnas aušinimo sistemas. Tačiau šį kartą išeina kaip niekad daug nestandartinių plokščių modifikacijų. Dėl šios priežasties nusprendžiau apžvelgti Lietuvoje dažniau sutinkamų plokščių gamintojų paruoštus modelius. Daugiausia dėmesio skirsime plokštėms, kurios labiau išsiskiria nuo standartinio NVIDIA sukurto varianto. Jo specifikacijos bei palyginimas su galingesne GeForce GTX 680 atrodo štai taip:

Asus

Pažintį su GeForce GTX 670 šeimos plokštėmis pradėkime nuo Asus ir jos siūlomų produktų. Kaip pamatysite vėliau dauguma gamintojų pristato įprastų bei modifikuotų plokštės versijų. Na o Asus nusprendė apsiriboti tik modifikuotais variantais.

Ši gamintoja išleido dvi plokštes. Abi jos yra apginkluotos galingais DirectCU aušintuvais. Jie turi po du ventiliatorius kurie užtikrina 20 procentų didesnį aušinimo efektyvumą ir tylų darbą. Aukštesnės klasės plokštėse DirectCU aušintuvai užima net tris galinės sienelėje, tačiau Asus specialistams šį kartą užteko vos dviejų. Nestandartinis PCB dar labiau išplečia spartinimo galimybes.

Pirmoji versija turi standartinius darbinius dažnius. Na o antrojoje GK 104 grafinis branduolys dirba didesniu greičiu. Jis įprastiniame režime pasiekia 1058 MHz o Boost technologijos dėka gali dirbti net 1137 MHz greičiu. Atmintis liko nepaspartinta – ji dirba kiek didesniu nei 6008 MHz greičiu.

TechPowerUp parengtoje apžvalgoje ši plokštė gavo maksimalų įvertinimą – 10 balų. Taip pat su Asus GeForce DirectCU II Top grafikos apdorojimo įrenginiu galite susipažinti ir Guru3D portale. Asus plokštė aprašoma Hardware.info parengtoje kelių GTX 670 plokščių apžvalgoje.

Artimiausiu metu galime tikėtis ir paprastos plokštės versijos, turinčios standartinį aušintuvą ir įprasto tipo PCB. Ji šiek tiek bus pigesnė už dabar išleistus variantus bet neturės tokios efektyvios aušinimo sistemos bei plačių spartinimo galimybių.

Gainward

Vaizdo plokščių gamintoja Gainward GeForce GTX 670 atėjimui paruošė dvi plokštes. Tai yra paprasta modifikacija bei pažangesnė Phantom serijos plokštė. Paprastoji plokštė turi standartinius veikimo dažnius bei paprastą aušinimo sistemą.

Na o kita plokštė labiau nudžiugins pažangesnio sprendimo ieškančius pirkėjus. Iš pirmo žvilgsnio Phantom serijos plokštės gali priminti pasyvią aušinimo sistemą turinčius variantus. Tačiau pirmas įspūdis ne visada būna teisingas. Po ventiliatorium slepiasi du ventiliatoriai kurie užtikrina geras darbines temperatūras. Phantom aušintuvas pasisavina 2,5 aukšto motininėje plokštėje, skirto PCI įrenginiams.

Ši plokštė dirba greičiau, nei standartinės tokį patį lustą turinčios versijos. Branduolys dirba 1006 MHz greičiu, o įsijungus Boost technologijai jis gali pasiekti 1084 MHz. Sustiprinimo sulaukė ir grafinė atmintis. Dabar jos efektyvusis dažnis siekia 6108 MHz

Artima pažintis su Gainward GeForce GTX 670 Phantom vaizdo plokšte lakia Jūsų TechSpot portale.

Gigabyte

Kaip pastebėjote gamintojai pristato po kelis produktus. Vieni iš jų turi silpnesnes aušinimo sistemas, paprastus PCB ar žemesnius dažnius, o kiti yra žymiai pažangesni. Tačiau Gigabyte pasielgė kiek kitaip ir pristatė tik vieną GeForce GTX 670 plokštės modifikaciją. Laimei ji yra tikrai gera, kadangi turi pastebimai patobulintas savybes.

Gigabyte garsėja kaip kompanija savo gaminiams negailinti didelio ventiliatorių kiekio. Žemesnės klasės plokštėse randame po du ventiliatorius, o vidutinės ar aukštesnės klasės gaminiai jų turi net iki trijų. Ne išimtis ir ši modifikacija, apginkluota WindForce 3X aušintuvu. Jis turi tris ventiliatorius kurių skersmuo yra 80 milimetrų.

Plokštė naudoja modifikuotą PCB su pagerinta maitinimo sistema, kuri pakelia spartinimo galimybes. Plokštę maitina viena šešių kontaktų bei viena aštuonių kontaktų jungtis. Gigabyte išleidžia šią plokštę su jau pakeltais dažniais. Įprastas Gigabyte plokštės branduolio dažnis yra 980 MHz o Boost technologijos dėka jis gali pakilti iki 1059 MHz. Grafinės atminties kiekis liko nepakeistas.

Susipažinti su šios plokštės savybėmis galite apžvalgose. Jas rasite Bjorn3D, HiTechLegion bei Vr-Zone tinklalapiuose. Na o jei tingite skaityti, peržiūrėkite šį video pristatymą:

Taigi Gigabyte turi gerų savybių GeForce GTX 670 plokštę, tačiau paprastos versijos mes kol kas nematome. Greičiausiai ją išvysime jau artimiausiu metu.

MSI

MSI kompanija dažniausiai pateikia daug gaminių, kurie džiugina išskirtinėmis savybėmis. Jie turi gerą maitinimo sistemą bei pasaulinio pripažinimo sulaukusią Twin Frozr aušinimo sistemą. Deja šį kartą taip neatsitiko – MSI nepasiūlė mums nieko įpatingo.

Ji mums pateikia dvi labai tarpusavyje panašias plokštės modifikacijas. Tai yra standartinės versijos turinčios patį paprasčiausią aušintuvą ir standartinio tipo montažinę plokštę.

Vienintelis skirtumas tarp šių dviejų modifikacijų – darbiniai dažniai. Viena plokštė turi įprastus darbinius greičius. Na o antrosios branduolys dirba 965 MHz dažniu ir Boost technologijos dėka gali pasiekti 1045 MHz. Atminties dažnis abejose plokštėse yra išlikęs standartinis – 6008 MHz.

Be abejo tokia situacija nesitęs amžinai. Galime net neabejoti, kad MSI artimiausiu metu pademonstruos kažką išskirtinio. Tačiau kol kas yra sausra…

Palit

Vaizdo plokščių gamintoja Palit pristatė dvi GeForce GTX 670 serijos vaizdo plokštes. Viena iš jų yra paprasta niekuo neišsiskirianti modifikacija, o kita – stipriai patobulinta versija su pakeltais dažniais bei gera aušinimo sistema. Paprastoji plokštė turės standartinę aušinimo sistemą bei įprastus darbinius dažnius.

Kartu su Geforce GTX 680 išleidimu Palit pristatė naują Jet Stream plokščių seriją. Jos atstovai turi modifikuotą aušinimo sistemą su trimis ventiliatoriais ir pažangiu radiatorium. Modifikuotas PCB ir pakelti dažniai (tik 2GB versijoje) leidžia pasiekti daug didesnę spartą nei paprastoje plokštės versijoje. GTX turėtų nesugadinti gero naujai iškeptos serijos vardo.

Palit GeForce GTX 680 Jet Stream plokštėse sukasi net trys ventiliatoriai. GTX 670 plokštėje jų kiekis bus sumažintas iki dviejų. Nepaisant to ši aušinimo sistema tenkins net ir didžiausios vėsos trokštančius vartotojus. Šis aušintuvas yra gan aukštas, tad jis užima net du su puse aukšto kompiuterio motininėje plokštėje.

Palit plokštės branduolys pasiekia 1006 MHz greitį, o Boost režime jis pakyla iki 1084 MHz. Grafinė atmintis taip pat sulaukė pagreitinimo – jos dažnis yra pakeltas iki 6108 MHz. Beje dauguma kitų modifikuotų versijų turi ilgą PCB o Palit plokštėje jis yra modifikuotas, tačiau išlieka toks pat trumpas.

Palit specialistų paruošta Jet Stream plokštė yra detaliai apžvelgiama Guru3D, HardwareZone TechPowerUp ir TweakTown tinklalapiuose. Taip pat apie ją rašoma HardwareHeaven tinklalapyje kur ji lyginama su Zotac paruošta modifikacija.

Zotac

Pažintį su naujosiomis GeForce GTX 670 plokštėmis užbaigsime Zotac parengtais gaminiais. Vienas iš jų yra paprasta plokštės modifikacija, o kitas – stipriai modifikuota jos versija. Paprastoji plokštės modifikacija yra artima kitų gamintojų siūlomiems analogams

Prieš kelias dienas Zotac pristatė GeForce GTX 680 AMP! Edition vaizdo plokštę. Labai artimas sprendimas sutinkamas ir GTX 670 plokštėje. Joje mes sutinkame tokį patį aušintuvą su dviem ventiliatoriais ir plačiai į šoną išlindusiais radiatoriaus vamzdeliais. Zotac savo AMP! versijoje patobulino įprastąją PCB plokštę ir dabar ji pasižymi geresnėmis energijos tiekimo savybėmis.

Gamintoja privertė plokštės branduolį pasiekti 1098 MHz greitį. Boost režime jis dar labiau pakyla – iki 1176 MHz. Ypatingai patraukliai atrodo darbinės atminties greitis. Jis yra pakeltas net iki 6608 MHz. Visa tai dar AMP! plokšę pačia galingiausia GeForce GTX 670 plokštės modifikacija. Aišku viskas gali pasikeisti išnaudojus kitų plokščių spartinimo potencialą, tačiau čia Zotac plokštė yra ne pėsčia.

Su Zotac GeForce GTX 670 AMP! galimybėmis galite susipažinti viršuje pateiktame vaizdo įraše. Šios plokštės apžvalgas parengė TBreak bei TechPowerUp portalai. Informacijos apie šią plokštę rasite ir jau ankščiau minėtoje HardwareHeaven sukurtoje šios bei Palit Jet Stream plokščių bendroje apžvalgoje.

Apibendrinimas

Taigi GeForce GTX 670 plokštė yra pakankamai vykęs produktas. Nors ji ir yra šiek tiek brangesnė už AMD Radeon HD 7950 serijos kortas, tačiau pasižymi pastebimai didesne sparta.

Artimiausiu metu galima laukti NVIDIA ir Asus išleistų standartinių konfigūracijų vaizdo plokščių. Taip pat nekantriai laukiame ir MSI paruoštų entuziastams skirtų vaizdo kortų. Dėl jų nebuvimo galima teigti, kad šioji kompanija prasčiausiai pasiruošė naujų produktų atėjimui.

Įvairių NVIDIA GeForce GTX 670 plokščių palyginimą galite rasti žemiau pateiktame vaizdo įraše. Čia rasite ir ankščiau paminėtas ir neaprašytas vaizdo plokštes. Kai kurių gamintojų vaizdo plokštės buvo nepaminėtos, nes jų gaminiai Lietuvoje yra pakankamai retas svečias

Dėl mažo populiarumo mūsų šalyje liko nepaminėti EVGA gaminami produktai. Ši kompanija pristatė modifikacijas, turinčias 4 GB darbinės atminties. Galima tikėtis, kad netrukus pasirodys ir kitų gamintojų paruoši analogiški variantai.

Na o kuri GeForce GTX 670 vaizdo plokštės versija Jums paliko geriausią įspūdį? Ar artimiausiu metu planuojate ja sustiprinti savo kompiuterį?

Gamintojų informacija, Games.lt