Su „Live!“ garso kortomis savo laiku užkariavę namų kompiuterius „Creative“ paskelbė ketinantys leisti pagrindinių plokščių gamintojams montuoti garso kortose naudotus procesorius į pagrindines plokštes.

Jau greitu laiku 24 bitų „Live!“ čipą integruoto garso posistemei valdyti turėtų pradėti visos didžiosios pagrindines plokštes gaminančios bendrovės – „Gigabyte“, MSI, „Shuttle“, ASUS ir kt..

Keletas pagrindinių su „Live!“ jau buvo pasirodžiusios anksčiau, tačiau nuo šiol tai turėtų tapti įprastu dalyku. Čipas valdys garsą bene visose naujai turinčiose pasirodyti brangiems kompiuteriams skirtų pagrindinių plokščių modeliuose, pavyzdžiui, naujoje „K8N Diamond“ versijoje.

„Sound Blaster Live!“ čipas palaiko 24 bitų, 96kHz garsą, „Creative“ sukurtus EAX efektus, 7.1 garso sistemas. Manoma, jog jo montavimas į pagrindines plokštes susilauks teigiamo pirkėjų įvertinimo.

Rinkos ekspertai „Creative“ sprendimą leisti montuoti „Live!“ į pagrindines aiškina tuo, jog pastaruoju metu atskirų garso plokščių pardavimai gerokai smukę – vis daugiau vartotojų tenkinasi pagrindinėje integruotu garsu. Tad logiška, kad „Creative“ sumanė atsiriekti ir šios, integruoto garso rinkos dalį.