Naujienos apie didėjančias kainas dažniausiai nedžiugina. Tačiau, kaip ten bebūtų, vieną tokių naujienų šiandien turime tiems, kurie savo gyvenimo neįsivaizduoja be kompiuterinių žaidimų.

Kompiuterinius žaidimus galima žaisti įvairiose platformose, tačiau vienas populiariausių sprendimų – konsolės. Vis dėlto, tie, kurie planuoja artimiausiu metu įsigyti konsoles ar joms skirtus priedus, turėtų nenustebti, jei… teks mokėti daugiau nei įprasta.

Tokius pokyčius kainos atžvilgiu gali lemti ypač įtempta situacija prekybos srityje tarp JAV bei Kinijos, besitęsianti jau keletą paskutiniųjų mėnesių. Pasirodo, JAV prekybos biuras siūlo taikyti net 25 proc. tarifą tokioms prekėms, kaip konsolės bei jų priedai; valdikliai bei įvairūs stalo žaidimai (pavyzdžiui, šachmatai ar šaškės), importuojamoms iš Kinijos.

Ką iš tiesų reiškia šie tarifai? Tai – pinigų suma, kurią tenka sumokėti savo veiklą vykdančioms bendrovėms, tad, savaime suprantama, jos sieks padengti šiuos finansinius praradimus didindamos parduodamų prekių kainą. Taigi, galiausiai tai reiškia vieną dalyką – prekių kainos augs ir tai pajus tie, kurie norės įsigyti šių prekių. Kitais žodžiais tariant, padidėjusių tarifų sumą teks dengti pirkėjams.

Kita vertus, reikia pažymėti ir tai, kad toks įvykis jau nebėra naujiena – JAV prekybos administracija jau yra pritaikiusi 10 proc. tarifą Kinijoje pagamintoms „Nvidia“ ir „AMD“ grafinėms kortelėms.

Vis dėlto, kol kas reikia akcentuoti, kad dar nėra nuspręsta, ar iš tiesų šis tarifas įsigalios ir ar kompiuterinių žaidimų gerbėjams teks plačiau atverti pinigines. Posėdis, kurio metu ir paaiškės sprendimas, įvyks birželio 17 dieną. Jei taip nutiktų, kad bus nuspręsta padidinti tarifą, tai šis įsakymas įsigaliotų jau nuo birželio 24 dienos.