Prieštaringai vertinamos žaidimų platinimo tarnybos Games for Windows Live dienos jau suskaičiuotos. Nuo rytdienos iš čia nebebus galima įsigyti naujų  žaidimų, o nuo kitų metų liepos ši tarnyba apskritai liausis egzistavusi.

Sustabdžius prekybą skaitmeniniais Games for Windows Live žaidimais, kai kurių iš jų bent jau kol kas nebus galima rasti jokiose kitose skaitmeninių žaidimų platinimo tarnybose. Pavyzdžiui, norėdamas įsigyti Gears of War, turėsi būtinai ieškotis fizinės pakuotės, nes skaitmeninė versija yra platinama tik per Games for Windows Live.

Žaidimų, kurių skaitmeninės versijos parduodamos tik per Games for Windows Live, yra ne vienas ir ne du. Iš jų be Gears of War dar galima paminėti Crash Time 4: The Syndicate, Halo 2, Hour of Victory, Quantum of Solace (nebėra parduodamas per Steam), Juiced 2: Hot Import Nights, Tron: Evolution ir Viva Piñata.

Visi kiti skaitmeniniai Games for Windows Live žaidimai, tokie kaip Fable III, Grand Theft Auto IV ir Dead Rising 2, yra parduodami ne vien per Games for Windows Live, tačiau reikalauja aktyvacijos per šią tarnybą. Tokių žaidimų ateitis labai miglota. Kas jų laukia? Kaip reikės juos aktyvuoti, kai Games for Windows Live serveriai nustos veikę? Viskas priklausys nuo kūrėjų. Pavyzdžiui, jau ruošiamos Bioshock 2, Batman: Arkham City ir keleto kitų žaidimų pataisos, kurios panaikins visas su Games for Windows Live susijusias aktyvacijas bei kitas nešvankybes.

Prekybos skaitmeniniais Games for Windows Live žaidimais sustabdymas palies ir šios tarnybos integracijos neturinčius žaidimus, pavyzdžiui, Flight Simulator X ir Zoo Tycoon 2, kurie ja naudojasi tik kaip savo skaitmeninių versijų platinimo vieta. Užsidarius Games for Windows Live parduotuvei, tokie žaidimai bus greitai išimti iš apyvartos. Taigi, jeigu svajoji turėti skaitmeninę Flight Simulator X kopiją, ilgai nedelsk.

Papildyta:

Informacijai apie planuojamą Games for Windows Live uždarymą apskriejus internetą, Microsoft iš savo oficialaus puslapio ištrynė apie tai skelbiantį pranešimą. Nepaliesta išliko tik žinutė apie prekybos skaitmeniniais Games for Windows Live žaidimais nutraukimą.

Games.lt