Užsiminus apie žaidimų konsoles, iš karto į galvą šauna Nintendo gaminiai arba PlayStation Portable. Tačiau nešiojamosios žaidimų konsolės gali būti ir visiškai kitokios – tarsi klasikinių nešiojamųjų konsolių hibridas su planšetiniais kompiuteriais. Rezultatas gavosi iš ties įdomus.

GPD kompanija išleido savo WIN GamePad konsolę su… Windows 10 operacine sistema. Taigi joje galime žaisti ir tuos žaidimus, kuriuos iki šiol matydavome tik stacionariuosiuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose.

5,5 colio ekranas yra patogaus dydžio, o svarbiausia, kad jo raiška yra optimali – 1280×720. Kompaktiškai žaidimų konsolei aukštesnė raiška būtų resursų žudikė, o dabar turime optimalų santykį tarp kompiuterio apkrovimo ir vaizdo kokybės.

Svarbiausia dalis – kaip valdysime žaidimus. Laimei tai nereiks daryti su miniatiūrine klaviatūryte, esančia įrenginio apačioje. Žaidimai valdomi rodyklių bloku, dviem džoistikais (vienas imituoja pelės judesius, kitas pelės ratuko), keturiais funkciniais mygtukais ir dviem mygtukais korpuso sienelėje, imituojančiais atitinkamų pelės mygtukų paspaudimus. Tad naudojimo patirtis turėtų stipriai priminti standartinių konsolių valdymo pultus.

GPD WIN GamePad turi vieną iš galingiausių Intel Cherry Trail šeimos procesorių x7-8700. Keturių branduolių įrenginys dirba neįspūdingu 1,6 GHZ dažniu, bet prireikus gali pagreitėti iki 2,4 GHz. Įrenginyje yra 4 GB operatyviosios atminties. žaidimai saugomi 64 GB vidinėje atmintyje, taip pat galima įdėti iki 128 GB talpos atminties kortelę.

Tokios geležies pakanka žaisti Counter Strike Global Offensive, Call of Duty Modern Warfare 3, NBA 2K15 ar Colin McRae: Dirt 3. Iš ties malonu žinoti, kad pirmą kartą istorijoje tokius populiarius žaidimus galime sutalpinti į savo kišenę. Taip pat į konsolę galime „streaminti“ Xbox One ir PlayStation 4 žaidimus.

Labai svarbus konsolės privalumas yra aukštos 6000 mAh talpos baterija. Iš tiesų į žaidimus orientuotas įrenginys visą laiką dirbs aukštomis apkrovomis, tad didelė baterija yra būtina. Jos turėtų pakakti 6 – 8 valandom žaidimo šiuo kompiuteriu.

Įrenginį galima įsigyti sumokėjus 311 eurų. Šiuo metu vyksta akcija ir panaudojus GPDES nuolaidos kodą, kurį reikės įvesti atliekant užsakymą, kaina turėtų nukristi iki kiek daugiau nei 300 eurų.

GPD, Games.lt