Microsoft anonsavo naują išmaniesiems telefonams skirtą operacinę sistemą Windows Phone 8. Pagrindinis naujosios sistemos privalumas – nebeliko griežtų apribojimų techninei įrangai, tad telefonų gamintojai galės ją įdieginėti į žymiai geresnius telefonus nei iki šiol. Ji taip pat įgaus ir kitų naujovių, kurios palengvins tiek vartotojų, tiek programų kūrėjų darbą.

Palyginę aukštos klasės Windows Phone 7 ir, pavyzdžiui, Android telefonus iškart pamatysime akivaizdžius skirtumus. Aukščiausios klasės Android telefonai, tokie kaip Samsung Galaxy SIII ar Sony Xperia S turi 1280X720 raiškos ekraną, kai visi Windows Phone įrenginiai apsiriboja mažesne 800X480 raiška. Naujoji Microsoft operacinė sistema nuo šiol bus suderina su didelės rezoliucijos ekranais – maksimali yra 1280X768.

Net ir žemesnės klasės Windows Phone telefonai turi šiek tiek daugiau atminties nei kiti analogai. Tačiau gamintojai tai daro tikrai ne iš gero gyvenimo – Windows Phone 7 telefonai nepalaiko Micro SD atminties kortelių, taigi gamintojai turi pasistengti, kad viskas sutilptų į vidinę telefono atmintį. Džiugu, jog naujoji Windows Phone 8 operacine sistema jau bus suderinama su tokia atminties išplėtimo galimybe.

Nors dauguma gamintojų savo flagmanuose montuoja 2 – 4 branduolių procesorius, tačiau dabartinė Windows Phone versija palaiko tik vienbranduolius įrenginius. Pati sistema dirba pakankamai gerai ir su vienu branduoliu, tačiau prireikus daugiau galios, pavyzdžiui, žaidžiant naujausius žaidimus, WP telefonai neprilygsta konkurentams. Gera naujiena yra ta, kad Windows Phone 8 bus suderinama su kelių branduolių centriniais procesoriais.

Microsoft taip pat atnaujina ir vartotojo sąsają. Pradinis ekranas nuo šiol bus lengviau pritaikytas vartotojo poreikiams. Jame esančios ikonos bus trijų skirtingų dydžių. Taip pat akcentuojama ir tai, kad programos, pritaikytos stacionariesiems skirtai Windows 8 versijai bus lengvai perkeliamos į mobiliąją platformą – tereikės atlikti kelis minimalius programinius pakeitimus.

Deja dabartiniai Windows Phone telefonai nebus atnaujinami į naują operacinę sistemą. Tiesa, jiems bus skirta nauja Windows Phone 7.8, kuri bus tinkama visiems esamiems Windows Phone 7 vartotojams. Ji turės dalį naujosios versijos siūlomų privalumų, pavyzdžiui naujo tipo vartotojo sąsają, tačiau esminiai pokyčiai bus sutinkami tik Windows Phone 8 operacinėj sistemoj.

TheVerge, Games.lt