Panašu, kad „Google“ užblokavo mobiliesiems telefonams su „Windows Phone“ operacine sistema skirtą „YouTube“ programėlę.

Į tai nedelsdamas reagavo „Microsoft“ viceprezidentas Deividas Howardas (David Howard) – jis bloge kreipėsi į „Google“ prašydamas programą atblokuoti.

D. Howardo teigimu, nuo pat 2010 metų „Microsoft“ operacinėse mobiliųjų telefonų sistemose veikianti „YouTube“ programėlė turėjo mažiau galimybių nei „Android“ ar „iOS“ skirti jos analogai. Tačiau vos bendrovė prisirengė ją patobulinti, įdiegti naujų savybių, programa buvo užblokuota kaip neatitinkanti reikalavimų. Anot „Microsoft“ viceprezidento, kompanija džiaugiasi partneryste su „Google“ (aha, turbūt kiekvieną dieną baigia ode savo konkurentui… – autoriaus pastaba), tačiau pastarasis nutikimas kelia įtarimų, jog programa blokuota prisidengiant tik formaliomis priežastimis.

Čia pat pridėtas ir paaiškinimas, kas gi „Google“ užkliuvo. Pasirodo, atnaujinta programa ne va neteisingai publikuoja reklamas. Pasak D. Howardo, jų viešinimo mechanizmas nepakeistas ir niekada anksčiau „Google“ nėra užkliuvęs. Be to, „Google“ atnaujintai programai prikiša žemoką kokybę (žinoma, tai suformuluota aptakiau, naudojant tokias spasrnuotas frazes kaip nevisapusė vartotojo patirtis ir pan.) – D. Howardo teigimu, tai vėl gi keista, įvertinant, kad ankstesnės programos versijos buvo dar netobulesnės.

Pats rimčiausias „Google“ pageidavimas yra kad „Microsoft“ perkeltų programą į HTML5 platformą. Tai iš esmės reikštų esminį jos perrašymą ir „Microsoft“, suprantama, nedega noru tai atlikti. Kompanija vėl duria pirštu į „iOS“ ir „Android“ skirtas „YouTube“ programėlės versijas ir primena, kad nė viena iš jų nėra parengta HTML5 platformoje.

Visgi šiuo aspektu „Microsoft“ teigia esą pasirengę ieškoti kompromiso ir būsimas „YouTube“ programos savo telefonų operacinėms sistemoms versijas rengti tik HTML5 pagrindu.

Tai ne pirmas kartas kuomet „Microsoft“ ir „Google“ apsistumdo dėl „YouTube“ programėlės. Šių metų sausį vienas iš „Microsoft“ viceprezidentų ir vyriausiasis teisininkas Deivas Heineris (Dave Heiner) skundėsi, kad JAV rinką reguliuojanti Federalinė prekybos komisija (U.S. Federal Trade Commision) deda nepakankamai pastangų „Google“ monopolijai pažaboti. Jis kaltino „Google“ dėl to, kad „Windows Phone“ skirta „YouTube“ programos versija dėl ne nuo „Microsoft“ priklausančių priežasčių vis dar negali įgyti pilno funkcionalumo, kuriuo džiaugiasi „iOS“ ir „Android“ versijų naudotojai.