Kinijos gamintojas telefonų gamintojas Xiaomi Weibo tinklalapyje paskelbė, jog bendras šios kompanijos bei Microsoft eksperimentas – galimybė Mi4 telefonuose įsidiegti Windows 10 operacinę sistemą – bus netrukus (nuo padėkos dienos) prieinamas plačiajai visuomenei. Anot Xiaomi atstovo jau atėjus padėkus dienai, norintys vartotojai galės atsisiųsti naują ROM’ą, kurį įsidiejus bus įdiegta nauja operacinė sistema.

Greičiausiai į šią naujieną nebūtų verta kreipti dėmesio, jei ne įdomus faktas – Xiaomi Mi4 yra vienas iš šiandieninių išmaniųjų telefonų flagmanų, kuriame kaip ir daugumoje parduodamų išmaniųjų telefonų sukasi Android operacinė sistema. Būtent galimybė be kokių nors specialių hack’ų pasikeisti Android operacinę sistemą į Windows ir čia yra įdomiausia vieta. Šiai dienai nei vienas telefonų gamintojas nebuvo dar pasiūlęs kažko panašaus. 

Tiesa, ar ši galimybė prigis, kol kas neaišku. Tiek Microsoft, tiek Xiaomi kol kas šią galimybę mato tik kaip eksperimentą. Ar jis bus tęsiamas, priklausys nuo vartotojų atsiliepimų.