Mobiliųjų programėlių kūrėjai vis labiau domisi „Microsoft“ išmaniųjų telefonų operacine sistema „Windows Phone“ ir šiuo metu per dieną išleidžia apie 150 naujų programėlių. Programėlių prekiautojas „Appcelerator“ ir IDC surengė 2160 programuotojų apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad per paskutinius 6 mėn. programėlių kūrėjų susidomėjimas „Windows Phone“ išaugo 8 proc. ir šiuo metu yra 38 procentai.

Pasak programuotojų, pagrindine tokio susidomėjimo priežastimi tapo „Microsoft“ bendradarbiavimo su „Nokia“ pradžia – šį faktorių nurodė 48 proc. apklaustųjų. Be to, prie išaugusio susidomėjimo prisidėjo naujų „Nokia“ telefonų su „Windows Phone“ pristatymas. 28 proc. apklaustų programuotojų teigiamai įvertino naujuosius gaminius ir nurodė, kad yra pasiryžę kurti programėles šiems išmaniesiems telefonams.

„Programuotojus vilioja tai, kad jų programėles galės parsisiųsti platus „Nokia“ klientų ratas. Be to, „Microsoft“ programuotojams suteikia solidų korporacinį palaikymą, todėl programuotojai jaučia tvirtą užnugarį jų programėlių kūrimo procese“, – sakė „Windows Phone“ programėlių reklamos apsikeitimo tinklo „AdDuplex“ įkūrėjas Alan Mendelevič.

Prie sparčiai augančios „Windows Phone“ programėlių šeimos „Microsoft“ kviečia prisijungti ir programuotojus iš Lietuvos. „Microsoft Lietuva“ organizuoja konkursą, kuriame geriausių programėlių kūrėjai bus apdovanoti „HTC“ ir „AdDuplex“ prizais. Geriausia studento sukurta programėlė gaus specialų prizą – „LG Optimus 7“ telefoną ir reklamos galimybes „AdDuplex“ tinkle. Nugalėtojai bus išrinkti ir paskelbti specialios komisijos iki 2012 metų sausio 23 dienos. Daugiau informacijos apie konkursą, adresu http://www.microsoft.lt/wp/ . Konkurso dalyvių bendruomenė buriasi „Facebook“ grupėje.