Spėju, kad jau teko išgirsti oficialią naujieną apie tai, jog „Microsoft“ pagaliau patvirtino visus gandus ir oficialiai paskelbė apie naująjį „Xbox 360 Elite“. Jeigu teko skaityti gandus, o vėliau ir ne visai pilną naujieną, tai gali būti, jog susidarėte klaidingą nuomonę ir netgi pasimetėte – kaip gi bus iš tikrųjų. Mes pabandysime trumpai ir aiškiai pažvelgti į naujai pristatytą „Xbox 360“ konsolių šeimos narį.

Didžiausios naujovės „Elite“ yra HDMI jungtis ir 120 GB prijungiamas kietasis diskas (priminsime, jog „Xbox 360 Premium“ konsolė turi tik 20 Gb), bei aišku solidi juoda spalva. Be jokių abejonių, visos šios pataisos „Microsoft“ kompanijos buvo specialiai įdiegtos dabar, kuomet „PlayStation 3“ oficialiai pasirodė visose teritorijose. Tai bandymas bent jau tam tikrose vietose prilygti ir net aplenkti „PS3“ (kad ir kietojo disko talpa).Galime drąsiai spėti, jog naujasis „Xbox 360 Elite“ bus išties konkurencingas rinkoje, vien dėl savo kainos – 476 doleriai (apie 1200 litų). Palyginimui galime pateigti „Xbox 360 Premium“, kurios kaina siekia 399 dolerius. Tačiau naujoji konsolės versija nepasiūlė palyginus daug dalykų, kurių buvo galima tikėtis. Visų pirma – tai integruotas HD-DVD diskų skaitytuvas ir jo galimybė panaudoti kompiuteriniams žaidimams. Taip pat „Elite“ versija neturės integruoto WiFi, kadangi „Microsoft“ teigimu, apklausų metu sužinota, jog didžioji dalis savo „Xbox“ konsolę jungia per „Ethernet“ laidus.„Xbox 360 Elite“ neturės ir spėlioto 65nm procesoriaus apskritai, „Microsoft“ jau patvirtino, jog vidine architektūra naujasis „Xbox‘as“ visiškai nesiskirs nuo savo pirmtakų „Premium“ ir „Core“ versijų. Tačiau tai nereiškia, kad tie kurės mokės daugiau, bet gaus tą patį. Visų pirma HDMI jungtis ir pilnas 1080p palaikymas leis pažvelgti į tuos pačius žaidimus visiškai iš kitos perspektyvos. Žinoma, jeigu turite tam tinkamą televizorių.Kas liečia žaidimų konsolės aksesuarus, tai dauguma jų irgi bus prieinami juodojo „Xbox“ spalvos. Pati konsolė bus parduodama su juodu valdymo pulteliu, juodomis „Xbox Live“ ausinėmis, bei visais laidais, kurei irgi bus juodi. Papildomai parsiduodantys aksesuarai, kaip „Play & Charge Kit” ar keli kiti įrenginiai irgi bus parduodami juodos spalvos. Tačiau pranešama, kad kol kas „Xbox Live Vision“ kamera ir HD-DVD grotuvas nebus tiekiami juodos spalvos.

O visiems jau turintiems „Xbox 360“ ir pavydžiai žvelgiantiems į 120 GB dydžio kietuosius diskus „Microsoft“ praneša džiugią naujieną, jog jie bus parduodami ir atskirai. Šie kietieji diskai rinkoje kainuos 179 dolerius, bei bus parduodami kartu su specialia jungtimi, kuri bus skirta perkelti seniems failams iš 20 GB kietojo disko į naujajį. O norintieji pilnai pakeisti savo seną „Xbox 360“ į naująjį „Elite“ irgi galės tą padaryti, tačiau kaip tiksliai vyks pakeitimas kol kas nepranešama. Žinoma tik tiek, jog duomenų perkėlimas vyks pasitelkiant jūsų „Xbox Live“ vartotoją. Daugiau žinių apie tai „Microsoft“ žada pateikti po kelių savaičių.

Ši nauja konsolės versija JAV ir Kanadoje pasirodys balandžio 29 dieną. Šiuo metu jau patvirtinta, kad tokį įrenginį galės įsigyti ir Europiečiai, tačiau kol kas neaišku tik viena – kada, bei kiek jis kainuos čia. Vertinant pagal „Premium“ konsolės kainos santykį su naująją „Elite“, galime spėti, kad Lietuvoje „Elite“ visiems norintiems ją įsigyti atsieis apie 1800 litų, jeigu žinoma iki tol kainos nenukris.