Lapkričio 17 d., Vilnius. Mobiliųjų telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ naujos kartos 4G (LTE) ryšio bandymus atlieka jau 5 didžiuosiuose Lietuvos miestuose – ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje.

„4G leidžia pasiekti iki 100 Mbps duomenų perdavimo greitį – tai sparčiausia rinkoje mobiliojo duomenų perdavimo technologija, – sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis. – 4G ryšį galime palyginti su sparčiu laidiniu internetu, kurį galima pasiimti su savimi. Mūsų klientams 4G leistų turėti didelės spartos ryšį įvairiuose renginiuose, suteiktų galimybes tiesiogiai transliuoti reportažus iš įvykio vietos, o mažoms įmonėms, ypač tose vietose, kur nesiekia šviesolaidinio interneto technologijos, 4G būtų galimybė turėti spartų, kokybišką ryšį su internetu visam biurui.“

4G ryšio bandymus „Omnitel“ pradėjo pirmoji Lietuvoje šių metų gegužę. Rugsėjo mėnesį vykusio „Internet Governance Forum“ metu „Omnitel“ bandomasis 4G tinklas veikė visose Lietuvos parodų ir kongresų rūmų erdvėse, o forumo dalyviai galėjo nemokamai naudotis 4G ryšio modemais. Forumo metu „Omnitel“ 4G ryšį išbandę dalyviai iš įvairių pasaulio šalių labai palankiai įvertino ryšio kokybę bei greičius.

„TeliaSonera“ grupė pirmoji pasaulyje pradėjo teikti komercines 4G ryšio paslaugas Stokholme (Švedija) ir Osle (Norvegija) 2009 metais. „TeliaSonera“ grupės įmonėse demonstraciniai 4G tinklai taip pat įdiegti Suomijoje ir Danijoje, atliekami bandymai Estijoje, Latvijoje ir Uzbekistane.

UAB „Omnitel“ yra didžiausia mobiliojo ryšio bendrovė Baltijos šalyse, „TeliaSonera“ grupės narė. Bendrovė teikia platų spektrą patikimų ir kokybiškų telekomunikacijų paslaugų, skirtų perduoti balsą, duomenis, vaizdus, naujausią informaciją, pramogas ir finansines operacijas. „Omnitel“ ryšio kokybę ir spartų plačiajuostį mobilųjį internetą užtikrina plačiausias Lietuvoje „Omnitel“ 3G tinklas. 2010 m. „Omnitel“ pirmoji Lietuvoje pradėjo 4G ryšio bandymus ir pasiekė 100 Mbps duomenų perdavimo spartą. Nuo pirmųjų veiklos dienų „Omnitel“ aktyviai prisideda prie šalies technologinės raidos bei socialinės pažangos.