Kreipiuosi į visus tuos, kurie kartais atsisėda vakarais prie savo darbo stalo ir supranta, kad nėra kas veikti. Tokiomis akimirkomis padėtį gali išgelbėti netikėtas draugo/draugės skambutis, tačiau dabar už lango šalta ir vargu ar kas lįs lauk, todėl – atkrenta. Dar tokiomis aplinkybėmis gali padėti koks nors video žaidimas, bet jeigu jau visi lentynoje sustatyti hitai pereiti – tai taip pat ne išeitis. Na, yra, aišku, pasaulyje laimingų žmonių, kurie atsigula ir klausosi muzikos, tiesiog taip ir jiems nieko daugiau nereikia. Visiems likusiems dar lieka pasirinkimas tarp knygų ir filmų (dažniausiai toks pasirinkimas lieka ir man :)), bet kadangi čia knygų klubo nėra (o gaila, nes norėjau visiems neskaičiusiems rekomenduoti Anthony Burgeso “Prisukamą Apelsiną”) todėl belieka griebtis filmų. O vieną tokį, mano galva, itin gerą vakar aš kaip tik ir prigriebiau…

Filmas vadinasi “Death Sentence”. Kaip jį verstų lietuviai aš nežinau, o tuo tarpu aš versčiau taip – “Mirties nuosprendis”. Galbūt iš tolo pažiūrėjus pavadinimas ir atrodo kvailai, tačiau po filmo peržiūros viskas labai gražiai susidėlioja į savo vietas. Kodėl dabar sumaniau pasižiūrėti būtent “Death Sentence”… Na, visų pirma tai imdb svetainės reitingai, kuriais kartais remiuosi pirkdamas ar nuomuodamasis filmą, o visų antra – režisierius. Šį filmą režisavo James Wan, kuris, beje, pradėjo garsiąją Saw (“Pjūklas”) frančizę. Mes jau visi gerai žinome, kad siaubo filmo srityje šis režisierius – labai ir labai perspektyvus, bet štai tau veiksmo filmas! Manau, kad būtent tai mes turėtume ir įvertinti. Tikras veiksmo trileris Saw kūrėjų akimis.

Filmo siužetas rutuliojasi apie mylintį ir atsakingą tėvą Nick Hume (aktorius Kevin Bacon), kuris turi gražią žmoną bei du sūnelius. Deja, likimo pirštas gerokai pasikrapšto jo ir jo šeimos gyvenimuose, sukelia daug skausmo mylintiems tėvams. Kas ir kaip įvyko aš nesakysiu, tiesiog šeimą užgulė netektis, o nusikaltėlio nubausti teisėsauga negali. Žinoma, tam tikras laikas kalėjime galimas, bet Nikas reikalauja mirties bausmės. Teismas to negali. Todėl pagrindinis filmo veikėjas atsiima savo kaltinimus ir nuosprendį ima vykdyti pats. Tačiau tuomet jis dar net neįtarė kaip toli viskas nueis… Filmo eigoje išryškėja ir “Death Sentence” paantraštė – “Protect what’s yours” (Gink tai, kas tavo).

Aš, kaip veiksmo filmų mėgėjas, likau tikrai patenkintas. Iš esmės šis darbas primena amerikiečių “The Punisher”, kuriame teikėsi suvaidinti net pats Travolta. Čia gi nėra aukščiausios kategorijos aktorių, bet yra be galo puikus kameros darbas. Turbūt žinote tokį užsienio kritikų labai mėgstamą posakį “…on the edge of your seat”? Tai va, “Death Sentence” iš tikrųjų puikiai išlaiko žiūrovus įsitempusius ir įnykusius į veiksmą. Taigi kameros darbas – be priekaištų. Taip pat labai stiprus garso takelis, kuris yra labai gerai atitaikytas šiam filmui. Bežiūrint jaučiama “Pjūklo” kūrėjų įtaka – viskas atrodo tikra ir realu, lyg būtų filmuojami autentiški, nesuklastoti įvykiai. O toks tikrumas išties sveikintinas dalykas – ne kiekvienas juk geba tai pasiekti.

Žinoma, istorija, bent jau mano akimis, gera. Pradžioje lyg ir buvo parašyta, kad filmas kurtas remiantis kažkokia knyga, tačiau aš nesistebiu – dabar labai daug kino pramonės produktų remiasi knygomis. Netgi tas pats “I Am Legend”, kurį po kurio laiko turėtume išvysti savo kino teatruose. Bet ilgainiui aš net stengiuosi nesigilinti – pagal knygą tai pagal knygą, vertinam galų gale, vis tiek tai, ką pamatom, o ne tai ko dar neperskaitėme.

Pabaigai norėčiau išreikšti savo kuklias viltis, kad filmą vis dėlto parodys mūsų Lietuvos kino teatrai. Tikrai vietoje kai kurių nelabai vykusių filmų galima būtų parodyti kažką tokio kaip “Death Sentence”. Tai lyg gera veiksmo dozė žanro gurmanams ir tiems, kurie sėdėdami svarsto kaip turi atrodyti tikras, autentiškas ir gražiai sukaltas šiuolaikinis veiksmo trileris. Taip pat visi tie, kurie nori kartą ir visiems laikams pajusti ką reiškia “on the edge of the seat” turi sėsti ir pasižiūrėti.