Amerikos Indėnų Asociacija (AAID) pareiškė protestus nukreiptus prieš Activision dėl asmeniniams kompiuteriams bei konsolėms skirto žaidimo „GUN“ išleidimą. AAID pareiškė, kad žaidimas išaukština rasizmą ir genocidą.

„GUN“ veiksmas vyksta Amerikos vakaruose 1800-siais, ir leidžia žaidėjam įsijausti į kaubojaus Colton’o White’o vaidmenį. Pagal Activision, žaidėjai susidurs su daugybe priešų, tarp kurių „korumpuoti valdininkai, negailestingi nusikaltėliai ir žiaurūs Amerikos čiabuviai“.

AAID teigia kad žaidime galima labai aiškiai pajausti prieš indėnus nukreiptus rasizmo ir genocido elementus – pereinant lygius, žaidėjai turi žudyti Apačių indėnus, taip pat, pasak AAID, pernelyg pabrėžiamos indėnų skalpų nuėmimo tradicijos. Nors žaidime pateikti faktai istoriškai ir yra tikslūs, AAID argumentuoja tuo, kad nėra žaidimų aukštinančių vergovę, linčiavimą ar holokaustą.

Amerikos Indėnų Asociacija sukūrė internetinį tinklalapį, kuriame reikalauja, kad Activision iš žaidimo „GUN“ pašalintų visą žeminančią, kenkiančią ir klaidingą informaciją susijusią su Amerikos indėnais. Jei šis reikalavimas nebus patenkintas, AAID žada reikalauti, kad žaidimas būtų pašalintas iš parduotuvių lentynų.

AAID mano, kad žaidimo turinys gali pakenkti daugeliui vaikų ir pakeisti jų požiūrį į indėnus.