Kai savo spaudos konferencijos metu EA parodė „Kingdoms of Amalur: Reckoning“ mes susiginčyjom spėliodami kur jie taiko su šiuo perliuku. Aš jį iškart pavadinau perliuku, nes man patiko, kaip jo pristatymas ir artistiškas Keno Rolstono elgesys scenoje. Norisi tikėti, kad „38 Studios“ pagimdys dėmesio vertą, ryškų nuotykį ir ne tik todėl, kad Kenas buvo vadovaujantis „Morrowind“ ir „Oblivion“ dizaineris.

Dabar, prabėgus daugiau nei savaitei nuo pristatymo scenoje ir mūsų apsilankymo uždaroje EA zonoje, kad pažiūrėti projektą gyvai, galvoje lyg ir atsirado atsakymas į aukščiau minėtą klausimą. Mano nuomone „Kingdoms of Amalur“ taiko į visur. Žaidimas toks ryškus, greitas ir didelis, kad drąsiai gali konkuruoti su viskuo pradedant nuotykių žaidimais, baigiant „World of Warcraft“. Aš nemanau, kad šio projekto taikiniu taps trumpam poilsiui išleista „Dragon Age“ serija, taip pat netikiu, kad jis turi šansų prieš „Skyrim“. O štai Azerotui jis gali įgelti, net ir nebūdamas MMO. Visų pirma dėl savo vizualinių panašumų (žr. paveiksliukus), antra dėl įtampos tvyrančios WOW servesiuose. Žmonės pavargę ir nori kažko naujo ir kitas MMO suveikia ne visada ir ne visiems. Prisimenant mano dienas „Warcraft‘e“, kur kas daugiau žmonių iš jo pasitraukdavo ne tam, kad žaisti kitą MMO, o tam, kad pereitų ką tik pasirodžiusį „Fallout“ ar „GTA“. Atsižaidę lyg soties, dalis grįždavo į Azerotą, kai tuo tarpu kitiems nekildavo ranka sumokėti už dar trys mėnesius, užuot pažaidus dar kažką naujo.

O taip pat jis kels grėsmę „Diablo“. Beveik neabejoju, kad kirsdami rankomis su „38 Studios“ EA vyrukai juodais kostiumais, galvojo būtent apie tai.

Gyvoje demonstracijoje mes matėme Alpha versiją ir ji atrodė užburiančiai. Manau būtų ir visiškai užbūrus, jei ne tragiška kamera. Tačiau kaip atsvara šiam trūkumui, ore nuolat sklandė pavardės. Dešimtis tūktsančių metų siekiančią Amalur pasaulio istoriją kuria R.A. Salvatore -JAV ypač populiarus rašytojas fantastas. Vizualinę ir atmosferinę pasaulio pusę kuria žinomas komiksų dailininkas Todd McFarlane. O žaidimo dizaino srityje Kenui talkina Ian Frazer, žinomas iš „Titan Quest“ serijos. Žodžiu visas žvaigždynas.

„Kingdoms of Amalur: Reckoning“ bus epinis (taip sakė) RPG/veiksmo žaidimas vienam žaidėjui, kurio trukmė bėgant surys apie 60 valandų. Mes valdysim pirmą paslaptingo eksperimento mėginį, karį grąžintą iš mirusiųjų tarpo. Ne tai nebus gyvas numirėlis, greičiau jau herojus, kuriam pavyko pergudrauti likimą. Apie šią savoką ir suksis visas mūsų nuotykis, remiantis ją bus sukurti ir kai kurie įgūdžiai. Kaip sako kūrėjai, jei jau kažkas „išdūrė likimą sykį, kodėl gi jam nepradėjus to daryti nuolat, ypač turint galvoje faktą, kad iš mirusių prikelti žmonės apskritai neturi jokios lemties, nes jų lemtis buvo mirtis“.

Demonstracijoje mes stebėjome kaip dirba žvalgas. Panašu, kad kūrėjai neketina varžyti nei savęs nei žaidėjo, nes tai ką išdarinėjo ekrane straksinti pana tiesiog vedė iš proto. Pirmus priešus mikliai nukovusi dviem durklais, ji atrėmė stambesnių priešininkų atakas skydu, kontraatakavo kirviu, švystelėjo dūminę bombą ir atsitraukus pavaišino puolančiuosius šurikėnų lietumi. Keliaudama kažkokios bažnyčios pastoliais ji nė neketino varžyti turimos veiksmų laisvės, ypač dažnai naudojo specialius įgudžius, keitė ginklus, o kai jau patikėjom, kad ji sukurta kovai iš arti, ši stvėrė lanką ir privertė tuo sudvejoti. Iš toli ji priešininkus dorojo ypač efekyviai, o kai šie priartėdavo, specialiu lanko šūviu pakeldavo juos į orą ir japoniškai arkadišku stiliumi sudorodavo priešininkus iki jiems pasiekiant žemę. Visi smūgiai ir specialūs efektai tiesiog gniaužia kvapą, o kai ekrane įvykdavo vadinamieji „Fateshift kill“ judesiai, kambaryje pasigirsdavo atodūsiai. Ne tik dėl galingų smūgių, bet ir dėl sunaikinamų aplinkos objektų gausos.

RPG elementas žaidime neturėtų būti ypač gilus, tačiau personažo lavinimo keliai išties įspūdingi. Pradinis pasirinkimas apribojamas tik viena iš 4 rasių, o grynųjų klasių žaidime nebus. Žaidėjas pats tampa savo likimo kalviu, tad kas kažkiek laiko jis tiesiog atrakins naujas lemties savybes, kurias žaidimas parinks automatiškai, atsižvelgdamas į žaidimo stilių.

Kaip ir pridera epiškam RPG, šiame žaidime bus 5 geografiniai regionai, 120 požemių, 6 frakcijos, kurių kiekviena turės savitą istoriją ir tikslus. 3 profesijos leisiančios perkalti nepatinkančius daiktus, virti magiškus gėralus ar gaminti runas ginkluotei.

Žodžiu mes čia kalbam apie labai įkvepiančią pasakaitę, kuri gali tapti arba netapti naujuoju „Fable“. Kaip bus iš tikrųjų sužinosim jau vasario 10 dieną.