Prieš kurį laiką žaidimų kūrėjas Jayson Margalus Twitter’io pagalba sukėlė didelę audrą pareiškęs, jog skaitmeninė žaidimų parduotuvė „Desura“ kūrėjams, kurių produkcija prekiaujama nemoka jau seniai pinigų. Atsirado ir daugiau žaidimų kūrėjų, turėjusių panašių problemų. Blogiausia tai, kad „Desura“ atstovai visiškai nesiteikė atsakyti į gautus laiškus. Apie atsakymus pradėjo galvoti tik tuomet, kai šis šurmulys pasiekė didžiąją žaidimų spaudą. Bet ir tuomet gauti atsakymai pasirodė labai labai keisti. Buvo teigiama, kad norint išmokėti kūrėjams pinigus reikia vadovo sutikimo, kas turint galvoje panašių parduotuvių automatizavimus, atrodė labai labai keistas dalykas. Maža to, buvo pasakyta, jog vadovas serga ir negali dabar su juo gauti tų parašų, nes darbuotojai negali patys susisiekti su vadovu.

Kai kurie internautai pradėjo juokauti iš tokių „Desura“ atstovų atsakymų. Pavyzdžiui, Lance E. McDonald Twitter’yje parašė, jog labiau turbūt apsimokėtų savo žaidimus kūrėjams talpinti į „The Pirate Bay“ tinklalapį, nes greičiausiai sulauktų daugiau dėmesio ir tų pačių nulinių pinigų.

Visgi, po kelių dienų tas vadovas atsirado ir buvo pranešta, kad pinigai gal ne visi iš karto, bet bus gražinti ir kad atsiradę gandai, jog „Desura“ bankrutuoja yra visiškai nepagrįsti, o visos problemos atsiradusios su mokėjimais tai buvusio savininko „Linden Lab“ veiklos pasekmė. Po šio pareiškimo dramos aprimo, bet šį savaitgalį vėl nuaidėjo nauja aikčiojimų banga. Paaiškėjo, jog „Bad Juju“ pradėjo bankroto procedūrą ir apie tai nebuvo informuota „Desura“ reikalų su kūrėjais vadovė Lisa Morrison. Ji „GamaSutra“ tinklalapiui prisipažino, jog ji taip pat buvo netekusi žado kai išgirdo šią naujieną. Taip pat ji prasitarė, jog jos vadovas Tony Novak nedatalizavo kas ir kaip dabar bus paskelbus bankroto procedūrą.

„Bad Juju“ bankrotas taip pat palies ir vieną populiaresnių „mokėk kiek nori“ tipo tinklalapių „Indie Royale“. Kas nutiks su šia vieta tiek su „Desura“ šiuo metu nėra žinoma. Nemažai interneto komentatorių kažkada pradėjo spekuliuoti, jog būtų labai gerai, jei kažkas iš didesnių parduotuvių nusipirktų, kad taip toje parduotuvėje parduoti pirkiniai niekur nepradingtų. Pavyzdžiui, ši parduotuvė galbūt galėtų būti tapti geresne vieta „Steam Greenlight“ servisui, nes kliento aplikacijos išeities kodas atviras.

Įdomu tai, kad „Desura“ dar ir šiandien, esant tokiai pardavinėja. Taip pat savo veiklą tęsia ir „Indie Royale“. O joks oficialus pareiškimas taip ir nėra paskelbtas.

Tuo tarpu kai kurie žaidimų kūrėjai savo klientams pradėjo dalinti savo žaidimų „Steam“ kodus.