Šiais laikais pasaulį valdo guminiai dalykai. Įprastai jie sunkiai pažeidžiami, nepralaidūs, patogūs bei praktiški. Į guminių dalykų naudą atsižvelgia įvairios pramonės šalininkai. Tarp jų cirkuliuoja ir IT rinkos užpildytojai.

Šį kartą pas mane į namus atkeliavo du guma padabinti Transcend gaminiai: 1 TB išorinis kietasis diskas StoreJet 25H3 bei 32 GB atmintukas JetFash 810. 

Ir ką gi man jie papasakojo? Realiai tai nieko, nes daiktai įprastai nelabai kalba (bent jau taip turėčiau teigti viešoje erdvėje). Užtad palietus jie gana švelnūs ir draugiški. Guma ne tik juos apsaugo nuo smūgių bei skysčių, bet ir mane supančius žmones nuo sužeidimų, jei netyčia bandyčiau malšinti savo nervus paleisdama į juos HDD. 

Pakuotės ir komplektacijos

Kaip ir įprasta, HDD pakuotėje radau USB kabelį su 3.0 jungtimi, keletos kalbų instrukciją, porą lankstinukų apie kitus Transcend gaminius bei trijų metų garantinį lapelį. USB atmintukas tokių priedų neturėjo – visa reikiama informacija buvo pateikta ant pakuotės išorinės bei vidinės pusių. Tiek vieno, tiek kito produkto aprašyme buvo rekomenduojama atsisiųsti Transcend Elite failų tvarkymo programą, kuri padeda apsaugoti atmintuke saugomus failus bei patį kompiuterį nuo nepageidaujamo informacijos srauto. StoreJet dar papildomai rekomendavo RecoverRx programą, padedančią atkurti prarastus failus.

Specifikacijos

Transcend didžiuojasi savo išoriniu kietuoju disku StoreJet 25H3. Labiausiai jie akcentuoja jo išskirtinumą dėl įvairiapusės apsaugos nuo išorinės aplinkos galimų veiksnių – smūgių. Įrenginys apsaugotas vibraciją sugeriančiu guminiu apvalkalu. Taip pat, jis turi sustiprintą, atsparų smūgiams išorinį korpusą bei vidinę kietojo disko įtvirtinimo sistemą, kuri esant sutrenkimams apsaugo diską nuo sužalojimų.

Transcend ypatingai išskiria ir failų kėlimo srauto spartą, kuriai įtakos turi USB 3.0 jungtis.

Išorinis kietasis diskas turi mygtuką, kurio dėka įrenginį galima greitai perkrauti. Šis mygtukas ne tik puikiai atlieka įvardintą funkciją, bet ir darbo metu gražiai šviečia, o miego stadijoje – mirksi. Negalėjau šia savybe atsidžiaugti, nes man labai labai patinka lemputės. 

Beje, kaip ir pastebėsite nuotraukoje, šis nuostabus diskas traukia viską – ne tik mano draugus, bet netgi ir dulkes.

Taip pat, šis HDD turi energijos saugojimo/miego režimą, tad pamiršus ištraukti laidą iš kompiuterio jungties, diskas savęs nekankina ir nesiurbia kompiuterio energijos.

JetFlash 810 yra atsparus ne tik smūgiams, bet ir vandeniui, tad be baimės galite neštis jį į dušą, nardinti vandenyje, įmesti į arbatos kupiną puodelį – jį saugo guminis apvalkalas.

Transcend pažymi, jog šis atmintukas yra 4 kartus greitesnis nei usb 2.0. Skaitant failus greitis gali siekti iki 70 MB/s, o juos įkeliant – 18 MB/s.

Išvaizda ir naudojimas

Kaip ir pastebėjote nuotraukose, HDD yra violetinės spalvos. Esant poreikiui galima jį derinti prie aprangos ar aksesuarų.

Beje, šis HDD yra 2,5 colių dydžio, tad esti gana kompaktiškas – telpa ne tik į rankinuką, bet ir į kišenę. Dydis beveik nesiskiria nuo šių laikų išmaniojo telefono, tad laikant jį rankoje galima jausti komfortą. Trumpai tariant, ši laikmena yra puikiai pritaikyta nešiotis kur tik širdis geidžia. Naudojimas taip pat lengvas – tereikia sukišti kabelį ten kur reikia ir jau galima kelti savo failus į šią laikmeną. Įjungtas įrenginys labai nežymiai vibruoja, bet tai nesukelia jokių nepatogumų.

USB atmintukas taip pat stilingas – šonuose papuoštas mėlyna spalva, tačiau man asmeniškai jo dizainas nepakankamai patrauklus. Kalbant apie naudojimą, tai jis įprastas, tad šioje vietoje pernelyg išsiplėsti neverta, todėl pereikime prie testų.

Testai

Kad patikrinčiau šių dviejų Transcend gaminių spartą, atlikau keletą testų. Iš pradžių į pagalbą pasitelkiau CrystalDiskMark programą, kuri pateikė tokius rezultatus:

HDD linijinis nuskaitymo greitis – 109 MB/s, linijinis įrašymo greitis – 108.6 MB/s;

USB atmintuko linijinis nuskaitymo greitis: 118 MB/s, linijinis įrašymo greitis – 26.64 MB/s.

Taip pat, bandžiau šiuos įrenginius užgrūsti keldama įvairaus dydžio suzipintus failus:

Į HDD 3,6 Gb įsikelia per 1 min. ir 10 sec., 16 Gb per 10 min., 40 gb per 15 min. 25-40 Mb/s greičiu, mažesni failai (iki 1 Gb) kėlėsi 7-8 Mb/s sparta. Kai laikmena puspilnė, greitis nesikeičia.

Keliant failus į USB atmintuką 20 Gb įsikėlė per 23min., 13-20 Mb/s sparta. 1 Gb įsikėlė per minutę 15 Mb/s greičiu.

Teko ir pamėtyti abu šiuos aparatus ir į žmones ir ant grindų. Viskas vyko sėkmingai, niekas nenukentėjo.

Išvados

Apibendrinus, žvelgiant iš mano asmeninės perspektyvos, StoreJet 25H3 bei JetFash 810 gana šaunūs gaminiai. Jie paprasti, patogūs, patvarūs ir patrauklūs. Be abejo, USB atmintuko dizainas galėtų būti truputį modernesnis. Šių įrenginių failų įkėlimo sparta manau tenkintų daugelį naudotojų.

Išorinis kietasis diskas StoreJet 25H3 kainuoja apie 70 eurų. Pagrindiniai konkurentai yra ARMOR A30 bei Adata Durable HD650. Jie pasižymi silikoniniais keisais, bet yra šiek tiek brangesni.

USB atmintukas JetFash 810 kainuoja apie 20 eurų. Jo konkurentas – vandeniui atsparus Adata Superior S107.