Nepaisant daugybės kalbų apie naujus „GeForce“ ir „Radeon“ modelius, vaizdo plokščių rinka praeitais metais išgyveno tikrai ne lengviausius laikus.

Iš naujausių rinkos tyrimų bendrovės „Jon Peddie Research“ duomenų matyti, kad atskirų (ne integruotų) vaizdo plokščių per paskutinį praeitų metų ketvirtį parduotą maždaug 21,1 mln.. Tai 5,7% mažiau nei buvo paskutiniame 2005 metų ketvirtyje ir 2,9% mažiau nei trečiajame 2006 metų ketvirtyje.

Vidutinė vienos parduotos vaizdo plokštės kaina ir bendros pajamos iš šios rinkos sumažėjo dar ženkliau – atitinkamai, 9,6 ir 15,1 procento.

Šie duomenys vaizdo plokščių gamintojus tikrai turėtų priversti sunerimti, mat jei jau Kalėdinio sezono metu, juolab kai neseniai pasirodė „GeForce 8800“, prekyba neklestėjo, tai kažin ar galima kažko gero laukti šių metų pirmoje pusėje.

„Jon Peddie Research“ analitikų teigimu, bene labiausiai mažėjančius pavienių vaizdo plokščių pardavimus veikiausiai įtakoja daugeliui pakankamos galios „Intel“ integruotų posistemių plitimas. Visgi tikėtina, kad šiais metais pavienių vaizdo plokščių pardavimas kiek atgis dėl pasirodžiusios „Windows Vista“ operacinės sistemos, kuri kuklumu kompiuterio resursams negarsėja.