Vienas greičiausiai pasirodysiančių AMD kūrinių yra Radeon HD 7790 grafinė korta Neseniai kalbėjome apie pirmuosius gandus, na o dabar internete buvo nutekintos ir HD 7790 plokštės nuotraukos, specifikacijos bei testų rezultatai.

Informaciją paskleidusių žmonių rankose jau guli Sapphire sukurta Radeon HD 7790 modifikacija. Pastaroji apginkluota galinga Dual-X aušinimo sistema. Pastaroji yra ne tik efektyvi ir tyliai dirbanti, bet ir plokštei suteikia įspūdingą išvaizdą:

Plokštę maitins viena šešių kontaktų jungtis. Branduolys pasieks 1075 MHz spartą, o atmintis net 6400 MHz. Tiesa, Sapphire greičiausiai bus prikišusi nagus prie dažnių ir juos pati pakėlusi. Dėl to standartiniai greičiai gali būti mažesni. Detalios plokštės konfigūracijos atrodo štai taip (tiesa nereikia pamiršti, kad programa nepritaikyta naujos kartos plokštėms, dėl to ne visą informaciją gali pateikti teisingai):

Plokštės savininkai nepatingėjo jos ir pratestuoti. Rezultatai gan neblogi, plokštė beveik neatsilieka nuo brangesnės Radeon HD 7850.

Po HD 7790 plokštės JAV kainuos apie 150 JAV dolerių. Lietuvoje kainos turėtų prasidėti nuo 450 litų. Jos bus orientuotos į pigaus sprendimo ieškančius žaidėjus. AMD žada šią plokštę plačiajai visuomenei pristatyti balandžio mėnesį.

SweClockers, Games.lt