Nepelno organizacija „Spamhaus“, stebinti nepageidaujamų elektroninio pašto laiškų (spamo) srautus internete paskelbė dešimt interneto ryšio tiekėjų, iš kurių spamo šįmet buvo išsiųsta daugiausiai.

Pirmoje sąrašo vietoje užtikrintai įsitaisė gigantas „Verizon Business“, daugiau nei trigubai aplenkęs antroje vietoje likusis „SBC Communications“.

Turint galvoje, kad tiekėjų dešimtuke vyrauja JAV kompanijos, nieko nuostabaus, kad ši šalis pagal išsiunčiamo spamo srautą lenkia visas kitas. Antroje vietoje liko Kinija.

Kalbant apie konkrečius spamerius, vaizdelis kiek kitoks. Pirmoje vietoje tupi Alex Blood iš Ukrainos. Na o visame pavojingiausių šių metų spamerių (asmenų) sąraše daugiau nei pusė minimų asmenų – Rytų Europos gyventojai.

Kita IT saugumo bendrovė „Sophos“ paskelbė daugiausiai trečiajame metų ketvirtyje spaminusių šalių dvyliktuką. Jų rezultatai nuo „Spamhaus“ gautųjų skiriasi menkai – pirmosios dvi vietos taip pat teko JAV ir Kinijai. „Sophos“ duomenimis, iš JAV keliavo 21,6% viso per tris mėnesius siųsto spamo, iš Kinijos – 13,4%. Trečią ir ketvirtą vietas dalijasi Prancūzija ir Pietų Korėja – po 6,3%.

Tyrėjai pastebi, kas šiais laikais didžioji dalis spamo išsiunčiama iš vadinamųjų zombių – virusų pagalba užvaldytų nieko neįtariančių vartotojų kompiuterių. Populiariausias spamo pobūdis – paveikslėliai su tekstu. Daugelis su spamu kovojančių programų puikiai filtruoja tekstą, bet rasti jį paveikslėlyje kol kas nesugeba, tad durys spamui kaip ir atviros.

Lentelėje – spamo kiekio augimo dinamika šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais išreikšta procentais.