Jau ne kartą ir ne du rašėme apie nenutrūkstančią ATI Evergreen serijos, dar žinoma kaip HD 5000 sėkmę. AMD ir nVidia’i paskelbus prekybos rezultatus paaiškėjo jog AMD gaminamos ATI plokštės prekyboje pralenkė savo konkurentes iš nVidia.

Antrajam metų ketvirtį konkurencinę kovą tarp neintegruotų plokščių gamintojų laimėjo nVidia. Tada jos podukciją pasirinko 59 procentų vartotojų. Tuo tarpu ATI tada sužavėjo tik 41 procentą klientų.

Tuo tarpu antrajame šių metų ketvirtyje ATI sugebėjo pralenkti nVidia. ATI patraukė 51 procentą neintegruotų plokščių pirkėjų, o nVidia sugebėjo sužavėti 49 procentus tokių vaizdo plokščių pirkėjų. Kaip matote skirtumas yra tik teorinis, tačiau faktas išlieka toks pats – ATI aplenkė nVidia.

Tačiau vaizdo plokščių rinkoje ATI lydere netapo. Pirmojoje vietoje tvirtai stovi Intel su savo integruotomis vaizdo plokštėmis. Ji užima net 54,3 procentus rinkos. ATI atiteko 24,5 procento dydžio rinkos dalis, o nVidia’i – 19,8 procento.

Kaip matote nVidia’i ypač nesiseka integruotų plokščių rinkoje. Neintegruotų plokščių rinkoje ATI ir nVidia žengia apylygiai, o prisidėjus integruotoms ATI įsiveržia į priekį. NVidia per metus prardaro maždaug tredšdalį pozicijų – beveik 10 procentų rinkos dalies.

NVidia pralenkimas – labai svarbus įvykis ATI istorijoje. Kitame ketvirtyje pardavimai gali susimaišyt – nVidia ruošia naujas vidutinės klasės grafikos plokštes. Na o spalį ATI pristatys HD 6000. Visų šių plokščių pasirodymai pakeis padetį rinkoje.