Viename iš interviu Pietų Korėjos bendrovės „Samsung“ marketingo vadovas atskleidė žinią, kuri gali gerokai paspartinti „Blu-ray“ formato įrašų populiarėjimą. Pasirodo, mažiau nei 100 JAV dolerių kainuojančių buitinių „Blu-ray“ grotuvų galime sulaukti jau šiais metais.

„Blu-ray“ įsibėgėja ir tikiu, kad jau šių metų pabaigoje bus galima nusipirkti kinų gamintojų grotuvus už mažiau nei 100 JAV dolerių“, – teigė Markas Leathanas, „Samsung Electronics“ marketingo vadovas.

Kiek anksčiau šiais metais „Blu-ray“ kūrėjai ir rėmėjai „Sony“, „Philips“ ir „Panasonic“ pradėjo drauge rengti licencijavimo tvarkos pataisymus, turinčius leisti įrangos gamintojams sumažinti „Blu-ray“ grotuvų kainas. Licencinis mokestis už „Blu-ray“ nuskaitantį įrenginį mažėja iki 9,5 JAV dolerių (buvo 30), o už „Blu-ray“ įrašantį įrenginį – iki 14 JAV dolerių.

Tuo tarpu rinkos tyrimų bendrovės „NPD Group“ specialistas Stephen Baker „Samsung“ prognozę vertina pesimistiškai. Anot jo, mažesnės nei 100 JAV dolerių kainos tikėtinos, tačiau tik akcijų metu. Tačiau tiksliau viską, anot jo, bus galima prognozuoti ne anksčiau nei metų viduryje.