Panašu, kad principingai iki galo HD DVD formatą rėmusių „Toshiba“ sprendimas galų gale pasiduoti gali būti kiek pagreitintas su optiniais diskais tiesiogiai nesusijusių veiksnių.

Naujienų agentūra „Reuters“ informuoja, kad, pasirodo, praėjus vos kelioms dienoms po „Toshiba“ pasidavimo jie su „Sony“ sudarė tikrai įdomų sandėrį.

„Sony“ sutiko už maždaug 835 mln. JAV dolerių parduoti savo „Cell“ procesorių gamyklą Japonijoje. Šiuo metu joje gaminamas „Cell“ procesorius, kuris naudojamas PS3 konsolėje, bei RSX vaizdo lustai. „Toshiba“ gamykloje turėtų pradėti šeimininkauti nuo balandžio pirmos dienos, su „Sony“ bus ir toliau bendradarbiaujama.

„Toshiba“ ir „Sony“ drauge su IBM ne taip seniai „Cell“ lustą ir sukūrė. Visgi „Toshiba“ ilgai nekreipė į jį rimtesnio dėmesio, tuo tarpu „Sony“ visa gerkle plyšojo apie „Cell“ privalumus. Galų gale apie galimybes savo elektronikoje šį procesorių naudoti „Toshiba“ prabilo praeitų metų spalį. Teliko susitarti su „Sony“ dėl galimybes būti „Cell“ gamyklų dalininke, na o tai užtruko – gigantai negalėjo sutarti dėl kainos. Taigi, kaip sakoma, kas gali paneigti, jog staigus HD DVD rėmimo nutraukimas nebuvo paskatintas susitarimo perleisti „Cell“ gamyklą už tikrai patrauklią kainą? Kita vertus, taip galėjo ir nebūti, gal tai tiesiog sutapimas.

Kitas įdomus „Toshiba“ ir „Sony“ suartėjimo ties „Cell“ aspektas – stiprėja politinė parama už „Playstation 3“ nugaros. Patys naudodami „Cell“ procesorius „Toshiba“ bus suinteresuoti investuoti į juos bei susijusias technologijas. Viskas smagu, bet ligi šiol kompanija buvo laikoma daugiau „Xbox 360“ rėmėja – ji gamina kai kurias konsolės dalis, didelę dalį „Microsoft Zune“ nešiojamų grotuvų.

Panašu, kad optinių diskų formatų karo pabaiga gali reikšti ne visa ko pabaigą ir ramybę, o priešingai – tik pagreitinti daugybę įdomių įvykių IT sektoriuje. O laimėtoju iš viso to, panašu, kol kas žengia „Sony“ – HD DVD nugalėtas, platūs „Toshiba“ pečiai šmėžuoja už PS3 nugaros, „Microsoft“ su X360 konsole staiga tapo mažiau patrauklūs žaidimų kompiuterių pirkėjams nes neturi HD diskų nuskaitymo funkcijos. Na, turi išorinį HD DVD įrenginį, bet jo gamyba nutraukiama.