Faktas, jog ATI vaizdo procesoriaus R520 pasirodymas rinkoje gali vėluoti gali gerokai padidinti „nVidia GeForce 7800 GTX“ naudojančių vaizdo plokščių pardavimus, teigia rinkos specialistai. Tikėtina, jog greitu laiku „nVidia GeForce 7800 GTX“ į žaidėjams skirtus savo kompiuterius gali pradėti montuoti Dell bei HP, na o tai – itin geras finansinis kąsnelis kompanijai „nVidia“.

Sujudimas kilo po to, kai vaizdo plokštes gaminančios Taivanio bendrovės pranešė, jog ATI R520 naudojančių produktų pirkėjams teks gerokai luktelėti – kompanija keičia naujojo procesoriaus konstrukcija. Taip pat sklinda gandai, jog ATI susiduria su sunkumais bandydami naudoti 90 nm technologiją. Tokio tipo problemos nebūtų naujiena – ankščiau, 2002 metais kurdami itin galingą NV30 vaizdo procesorių panašių bėdų yra turėję ir „nVidia“.

Nors R520 ir vėluos, ATI ketina mažiau „kietą“ vaizdo procesorių R30 bei jo pusbrolį DV515 išleisti anksčiau, nei žadėta. Gana įdomu, nes šie procesoriai taip pat gaminami naudojant 90 nm technologiją.

Na ką gi, kaip visad – belieka laukti ir žiūrėti, kas čia bus. Visgi R520 vėlavimas – iš tiesų blogas ženklas ATI stovykloje, kuri pastaruoju metu ir taip dažnai kaltinama nesugebanti konkuruoti su „nVidia“.