Angliškai kalbančiame pasaulyje ir IT srityje apskritai kažkaip jau tapo įprasta nedidukus, į darbą internete, elektroninį paštą orientuotus nešiojamus kompiuterius vadinti žodžiu „netbook“. Problemų atskiriant, kas gi yra „notebook“, o kas „netbook“ jau pamažu kyla, bet tai palyginti smulkmena.

Gerokai rimčiau tai, kad bendrovė „Psion Teklogix“, gaminanti aplinkos poveikiui atsparius nešiojamus kompiuterius, išplatino įrangos gamintojams skirtą laišką, kuriame teigia, kad terminas „netbook“ yra jos registruotas prekės ženklas ir reikalauja liautis jį naudoti bet kokiame kontekste. „Psion“ ženklu „netBook“ žymi savo sistemas su ARM architektūros procesoriai.

Beje, šiuo metu „netBook“ kompiuterių kompanija net negalima ir nėra aišku, ar jie kada nors dar pasirodys rinkoje. Tad tikėtina, jog priminimas apie teises į anglišką žodelį yra ne kas kito, kaip tik savita reklamos forma.

IT rinkoje buvo ne vienas atvejis, kuomet registruoti prekės ženklai tampa bendriniais terminais. Taip nutiko su kopijavimo aparatais, kurie visi tapo „xeroxais“, su nuotraukas iškart darančiais fotoaparatais, kurie visi virto „polaroidais“. Kaip rodė kažkokia sena apklausa, nemaža dalis kopijavimo aparatus „xeroxais“ vadinančiųjų net nežinojo kompanijos „Xerox“…