Pasirodžius TLC tipo atmintį turintiems SSD diskams vartotojai nepuolė jų labai pirkti, prisibijodami dvigubai mažesnio gyvavimo laiko. Juolab įprasti ekonominės klasės MLC atmintį turintys SSD diskai praktiškai nebuvo brangesni. Bet kai jie tiesiog pradėjo nykti iš parduotuvių ir žmonės susitaikė, kad turės pirkti TLC diskus, juolab ir pastarųjų potencialo jiems yra per akis.

 

Nepaisant to, kad dauguma ekonominės klasės naujų SSD diskų naudoja TLC atmintį, vis dar yra išlikusių diskų saujelė, kuriuose randama ilgaamžiškesnė MLC atmintis. Vienas iš tokių retų variantų yra šiandien apžvelgiamas Silicon Power S60 SSD diskas.

Detalus žvilgsnis

Silicon Power diską įpakavo į paprastą dėutę, kuri akcentuoja būtent tai, kad produktas naudoja MLC tipo atmintį. Gamintoja nepridėjo jokių papildomų priedų, todėl šio aspekto atskirai aptarinėti net neverta.

 

 

Silicon S60 serija prasideda dėmesio nevertais 32 GB ir 60 GB SSD diskais. Tarp dėmesio vertų diskų galima paminėti 120 GB, 240 GB ir 480 GB talpos variantos. Lietuvių dažniausiai mėgiamos 240 GB talpos laikmena atkeliavo šiandienos išbandymui.

Anksčiau Silicon Power visiškai nemokėjo kurti SSD diskų eksterijero. Jų gaminami SSD diskai atrodė neišskirtinai ir neįdomiai. Tokiu kadaise buvo ir šis S60 diskas. Gal būt sakysite, kad išvaizda SSD diskui nėra labai svarbi, tačiau ankščiau Silicon Power diskams labai trūko išskirtingumo ir charektiringumo, kad jų gaminiai atsidurtų svarstomų alternatyvų sąraše. Prieš kažkiek laiko, šis SSD atrodė štai taip:

Dabar jis yra visiškai kitoks. Silicon Power išleisdama naujus diskus pristatė naują dizaino filosofiją. Pagal ją buvo atnaujinti ir senieji kompanijos modeliai, kurie vizualiai tapo kur kas patrauklesniais. S60 modeliui buvo priskirta violetinė teminė spalva.

 

 

SSD disko korpusas surinktas nepanaudojant nė vieno varžto, labai norint jį galima išardyti nepaliekant jokių žymių ir taip neprarandant garantijos.

 

 

Visi SSD diske esantys komponentai sumontuoti vienoje montažinės plokštės pusėje. Joje randasi labai populiarus Phison S10 atminties valdiklis. Pastarasis yra naudojamas tokiuose SSD diskuose, kaip Corsair Neutron XT ar pačiame greičiausiame Games.lt bandytame Sata sąsają turinčiame diske HyperX Savage.

 

 

Minėtąją MLC tipo atmintį gamino Toshiba. 240 GB talpa išgaunama panaudojus vos du atminties lustus. Senesnės kartos S60 diskui tą pačią talpą „išspausti“ reikėjo aštuonių atminties lustų.

 

 


Testai

Testų sistema atrodo štai taip:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows 7 Ultimate 64bit


Išvados

SSD diskai atpigo! Dabar 240 GB talpos Silicon Power S60 laikmeną galima nusipirkti vos už 75 eurus, nors visai neseniai jo kaina siekė 90 eurų. Jam suteikiama standartinė trejų metų garantija.

Savo spartos rezultatais Silicon Power S60 nėra išsiskiriantis diskas. Jis parodė minimaliai padorius rezultatus, bet mano galva to pilnai užtenka, nes jo išskirtinumas yra kitas ir ne mažiau svarbus.

Silicon Power S60 yra skirtas tiems, kas nori nebrangaus ilgaamžišlesnę MLC atmintį turinčio SSD disko. Jeigu šio disko konkurentais nelaikysime diskų, turinčių TLC tipo atmintį, tada konkurentų jis turi labai mažai – šioje kainų klasėje MLC tipo atmintį turinčių SSD diskų yra labai mažai. Panašiausiais į S60 galėtumėme įvardinti AData SP600 ar Sandisk Z400s laikmenas.

Nors MLC tipo SSD diskas nėra būtinybė, o jų ilgaamžiškumo potencialą išnaudoti yra labai sunku, tačiau kai kainos praktiškai nesiskiria, rinktis nebrangų MLC diską atrodo labai protingas sprendimas.