Šiandien apžiūrėsime nesudėtingą „Apacer“ grotuvą „Audio Steno AV220“. Šis įrenginys atlieka tik USB rakto bei MP3 grotuvo funkcijas, priimti radijo signalų ar įrašinėti garso negali. Pakuotė – nemenka, patogiai išardoma, jos viduje – grotuvas ir jo priedai. Trumpai apie juos. „Audio Steno AV220“ pirkėjai drauge su grotuvu gauna ausines, šniūrelį, skirtą grotuvui pasikabinti ant kaklo bei USB prailgintuvą. Pastarasis – gana naudingas add-on’as, kurio neturėjo bandyti „Creative MuVo TX FM“ ir “BenQ Joybee 120″ grotuvai. Sutikite, jog toli gražu ne visi kompiuteriai turi USB lizdą priekinėje korpuso dalyje. „Audio Steno AV220“ vartotojo instrukcija – kompaktiniame diske drauge su tvarkyklėmis „Windows 9x“ šeimos operacinėms sistemoms. Pakuotėje radau ir „Quick Start“ lankstinuką šešiomis kalbomis… Šiek tiek gaila, jog nėra dėklo tvirtinimui prie diržo – tikrai naudingas dalykas.

„Audio Steno AV220“, palyginti su kitais bandytais MP3 grotuvais, turi ženklų trūkumą – jame nėra skystųjų kristalų ekranėlio, kuriame būtų rodoma MP3 failų informacija ar valdymo meniu. Žinoma, ekranėlio nebuvimas gerokai sumažina ir grotuvo kainą.

Man asmeniškai patiko tvirta „Audio Steno AV220“ konstrukcija. Grotuvas tiesiog paprastas ir tvirtas, be jokių pagražinimų ar nereikalingų elementų. Estetika vertinantiems tai, be abejo, gali virsti ir trūkumu 🙂

Valdymas – vienas įprastinis ir vienas dvikryptis mygtukai. „Audio Steno AV220“ dalis su jais – atskiriama. Ši procedūra atidengia USB jungtį, kurią ir reikia jungti į AK tiesiogiai arba naudojant pakuotėje esantį prailgintuvą. Įjungus „Audio Steno AV220“ paviršiuje užsidega raudona lemputė. Na, kopijuoti duomenis iš ir į grotuvą tikrai nepabosta, visgi jo palaikomas USB 2.0 standartas duoda gerą duomenų perdavimo spartą.

Didžiausias „Audio Steno AV220“ trūkumas – komplekte su grotuvu esančios ausinės, kurių skleidžiamą garsą apibūdinti gerais žodžiais vargu ar galima. Vėlgi, kaip ir „BenQ Joybee 120“ atveju, perkant šį MP3 grotuvą reikia įvertinti, jog teks įsigyti ir geresnes ausines. Prijungus grotuvą prie kolonėlių problemos nelieka – garsas gal ir nėra krištolinis, tačiau pakankamai kokybiškas.

„Audio Steno AV220“ darbui naudoją vieną AAA standarto bateriją. Žinoma, ketinant grotuvu naudotis rimčiau derėtų įsigyti vieną-dvi pakraunamas baterijas ir pakrovėją.

Lyg ir nebėra ką daugiau pasakyti. „Audio Steno AV220“ yra tiesiog paprastas kaip pasaulis, tvirtos konstrukcijos grotuvas su prastomis ausinėmis, tačiau palaikantis USB 2.0 standartą ir apskritai atkuriantis neblogos kokybės garsą. Džiugu, kad pakuotėje yra USB prailgintuvas, liūdna, jog nėra dėklo tvirtinimui prie diržo.

128 MB talpos „Apacer Audio Steno AV220“ kainuoja apytiksliai 140 Lt. Modeliai su 256 ir 512 MB – atitinkamai 170 ir 241 Lt. Įvertinant gana nedidelį kainų skirtumą, ketinantiems įsigyti 128 MB talpos „Audio Steno AV220“ vertėtų gerai pasvarstyti, ar neverta pridėjus 30-40 Lt nusipirkti modelį su 256 MB atminties.

Taip pat skaitykite:
MP3: universalus „Creative MuVo TX FM“ (2004-12-11)
MP3: mažasis „BenQ Joybee 120“ (2004-12-08)