Šventės jau senokai praėjo, bet kažkam dovanų vis dar trūksta? Reikia kažko paprasto, bet kartu ir gražaus? Štai vienas geresnių pasiūlymų šiuo klausimu:  Transcend JetFlash 780.

 

 Tai gražaus dizaino, mažas, bet kartu ir greitas, jūsų kišeninis duomenų kaupiklis. Pardavimuose rasite 8,16,32 ir 64 Gb talpos laikmenas. Su didesnem talpom, šiuose modeliuose rasite ir vis didesnę spartą. Šį kartą mes gavome 16Gb talpos, vidutinio iš likusių modelių spartos, versiją. Turbūt dar privalau paminėti, kad tai yra USB 3.0 laikmenos, todėl jos visos pasižymi gan dideliu greičiu.

Vien jau pats gamintojas: labai garsi Transcend firma. Nors labiausiai jie garsėja savo SD atminties kortelėmis, tačiau nenusileidžia ir USB laikmenomis. USB laikmenų rinkoje Transcend užima trečiąją vietą. Dėl tokių rodiklių jau galima tikėtis tikrai ne prastos atmintinės. Ir ką galiu pasakyt, po kelių dienų bandymų drąsiai galiu tam pritart.
  

 Dizainas

O dabar apie viska truputi smulkiau. Nepaisant spartaus duomenų perdavimo greičio, apie kurį pašnekėsime vėliau, šis įrenginys nenusileidžia ir savo dizainu. Tai, mano manymu, didžiausias šio modelio pliusas.

  

Vienintelis išorės minusas, kad pats įrenginys ganetinai didelis. Bet nepaisant to, viskas tiesiog puiku! Šio modelio atmintukai nudažyti juoda spalva, su šachmatinės lentos išbraižymais. Aplinkui kraštai apsukti spindinčiu, panašiu į aliuminį, plastiku. Tai sudaro įvaizdį, kad šioje laikmenoje laikomi rimti dokumentai ar kiti svarbūs dalykai. Tad galėsite vaidinti diplomatą nešiojantis seną „Counterį“. Apibendrinus, galėčiau pasakyt, kad visos dizaino detalės gerai suprojektuotos, viskas atrodo labai gražiai, tik pats įrenginys galėtų būti ir mažesnis.

 Sparta

 
Kaip parodė testai, tai labai greita laikmena. Jos įrašymo (write) greitis apie 40MB/s, o skaitymo (read) net iki 200MB/s. Žiūrint i panašios kainos laikmenas, rašymo sparta šiek tiek mažesnė, todėl vien dėl to neverta rinktis būtent šios laikmenos. Kiti testai: AS SSD ir Crystal Disk Mark parodė tokius pačius rezultatus.
 

Išvada
 

Mano manymu, tai tikrai geras pasirinkimas, Lyginant su kitomis laikmenomis, ji išsiskiria savo „rimtu“ dizainu: dailiomis juostomis, spindinčiais kraštais. Savo greičiu: lyginant su kitomis, nors ir nedaug, bet lenkia dauguma savo lygoje. Ir aišku, kaina: abu šiuos, pačius svarbiausius pliusus gaunate už kiekvienam prieinama kaina, tik 58,99Lt. http://www.skytech.lt/ts16gjf780-atmintukas-transcend-jf780-16gb-usb3-dual-channel-sparta-net-iki-1404-p-121690.html