Nedidukai nešiojami kompiuteriai su 8-10 colių įstrižainės ekranai per pastaruosius metus populiarėjo kaip niekuomet sparčiai. Visgi JAV atlikta vartotojų apklausa rodo, kad daugelis tokio tipo sistemas mato kaip viso labo antrinį įrenginį greta pagrindinio pilnaverčio kompiuterio.

Rinkos tyrimų bendrovės „ABI Research“ duomenimis, tik 11 procentų vartotojų linkę naudoti netbook tipo kompiuteriukus kaip pagrindinį savo įrankį. Likę 79 procentai pagrindine sistema laiko savo pilnavertį stalinį arba nešiojamą kompiuterį.

„Nors dabartinėje ekonominėje situacijoje kai kas ir renkasi nedidelius nešiojamuosius kaip pilno dydžio nešiojamų kompiuterių pakaitalą, absoliuti pirkėjų dauguma netbookus laiko tik priedu prie normalaus kompiuterio“, – teigia Philipas Solisas, ABI vyresnysis analitikas.

Anot jo, nedidukai kompiuteriai tenkina daug, tačiau toli gražu ne visus poreikius, su jais gali kilti vargo net atveriant masyvų „Excel“ failą. Populiarūs „Intel Atom“ ir „Celeron M“ procesoriai vartoja mažai energijos, tačiau nėra labai galingi, be to, netbookuose montuojama palyginti nedaug RAM, mažos informacijos laikmenos, nėra optinių diskų įrenginių.

Na, viena vertus, kaip ir viskas suprantama – man kaip technikos mėgėjui sunku žiūrėti į netbook tipo sistemas kaip į gal būt vienintelį kompiuterį net ir neišrankaus vartotojo rankose. Kita vertus, gal būt tokių kompiuterių kūrėjai visgi norėtų, kad situacija keistųsi ir tyrimo duomenys jiems bus signalas apie nekokius rezultatus.