Pietų Korėjoje tęsiasi „Samsung“ kyšių skandalas, kuriame ėmė aiškėti šiokios tokios kompanijos vadovo Lee Kun-hee ateities perspektyvos.

Priešingai nei tikėtasi, už grotų jis veikiausiai neatsidurs. Kaltintojai teigia, jog Lee Kun-hee areštas gali sukelti didelių gigantiško konglomerato darbo sutrikimų, tad vietoje to jis bus su atitinkama priežiūra išsiųstas kiek „pailsėti“ į prestižinį kurortą kol byla bus sprendžiama toliau.

Paaiškėjo ir Lee Kun-hee pateikiami kaltinimai, kurie gana kuklūs – „Samsung“ vadovas ir kompanijos įkūrėjo sūnus kaltinamas viso labo sukčiavimu. Visgi to pakako, kad jis oficialiai praneštų apie savo atsistatydinimą iš „Samsung“ vadovo pareigų. Drauge su Lee Kun-hee iš aukštų pareigų kompanijoje traukiasi ir keli kiti aukščiausio rango vadovai.

Kyšių skandalas prasidėjo po to, kai vienas iš buvusių „Samsung“ vadovų pareiškė, kad kompanija nuolat palaiko apie 200 mln. JAV dolerių „juodų“ kyšiams skirtų pinigų, kurie naudojami valdžios institucijų atstovams visame pasaulyje papirkinėti. Kadangi „Samsung“ vardas drauge su žodžių „kyšiai“ skambėjo ir P. Korėjos prezidento rinkimų metu, buvo suformuota speciali tyrimų komisija, kuri be kitų veiksmų atliko ir seriją reidų „Samsung“ būstinėse, įskaitant paties kompanijos vadovo kabinetą.