„Samsung“ tęsia darbą tobulindami kuro kasečių technologiją (fuel cell) – neseniai kompanija pranešė bandanti jas panaudoti kaip energijos šaltinį nešiojamiems kompiuteriams ir delninukams.

Dabar gi imtasi dar įdomesnių dalykėlių – nešiojamų muzikos grotuvų. „Samsung“ jau pagamino pirmąjį MP3 grotuvo su metanolio kuro baterija prototipą. Su viena baterija grotuvas be pertraukos pajėgia veikti keturias valandas. Po jų reikia bateriją naujai pripildyti.

Kuro baterijų technologija kol kas laikoma futuristiniu dalyku. Juk neužtenka sumontuoti kuro kasetes į įrenginius – reikia ir organizuoti patogų jų papildymą, nes pačios kasetės kainuoja nepigiai dėl jų gamybai naudojamų brangiųjų metalų.

Kaip ten bebūtų, bandymai kažką keisti akumuliatorių, baterijų srityje mane visad džiugino – tos kelios valandos, kurias be elektros tveria daugelis šiuolaikinių kompiuterių, gal ir būtų priimtinos prieš gerus penkis metus. Aš noriu lengvų ir ilgai, kokias 10 valandų, veikiančių įrenginių. Deja, kol kas panašu kad baterijos ir akumuliatoriai nuo kompiuterinių technologijų gerokai atsilieka.

Paveikslėlyje – NEC nešiojamo kompiuterio su kuro kasete prototipas.