„Toshiba“ skelbiasi sukūrę pirmą nešiojamą kompiuterį su naujos kartos optinių diskų įrenginiu. Naujasis „Qosmio G30/697HS“ gegužės viduryje turi pasirodyti Japonijos rinkoje.

Kompiuteryje integruotas optinių diskų įrenginys gebės skaityti HD DVD formato diskus bei rašyti ir skaityti DVD ir CD. Kaip žinia, darbui su HD DVD diskais naudojamas kitokios, mėlynos spalvos lazeris, tad teoriškai jam reikia antro optinio disko mechanizmo. Šią problemą „Toshiba“ išsprendė paprastai – tiesiog nukreipė abu lazerius per tą pačią optinę sistemą. Priklausomai nuo disko tipo, vienu metu naudojamas tik vienas iš jų.

„Qosmio G30/697HS“ storis bus 12,7mm. Jame darbuosis „Intel Core Duo“ procesorius T2500, dirbsiantis 2 GHz taktiniu dažniu. Draugiją jam palaikys integruota „GeForce Go 7600“ vaizdo posistemė bei net du TV imtuvai. Vienas iš jų skirtas priimti skaitmeninės, kitas – analoginės televizijos signalams.

„Qosmio G30/697HS“ ekranas bus nemažas – 17″ dydžio ir WUXGA raiškos (1920×1200). Kompiuteris turės kokybiškos vaizdo išvesties lizdą HDMI (high-definition multi-media interface). Kaina kol kas nežinoma. Ji veikiausiai nebus maža, tačiau šiuo atveju svarbiau ne tai, ar mes „Qosmio G30/697HS“ pirksim, o tai, kad tai pirmas nešiojamas su naujos kartos diskų įrenginiu.

Įkandin šiam pranešimui pasirodė ir „Acer“ žinia apie nešiojamąjį su HD DVD įrenginiu. Visgi panašu, kad „Toshiba“ buvo kiek greitesni.

Koncepciniai nešiojamų kompiuterių su HD DVD ir „Blu-ray“ įrenginiais modeliai demonstruoti įvairiose parodose ir seniau, tačiau šiuo atveju kalba eina apie pirmus realiai prekyboje pasirodysiančius kompiuterius su naujos kartos diskų skaitytuvais.