Renkantis kompiuterį žaidimams Intel Core i7 yra geresnis pasirinkimas už AMD Ryzen 7 procesorius. Tačiau pigesnių procesorių sektoriuje AMD Ryzen 5 yra visai rimta alternatyva Intel gaminiams. Dėl to dar didesnės viltys buvo dedamos Ryzen 3. Juk yra nerašyta stereotipinė taisyklė, kad kuo pigesnis daiktas, tuo geriau AMD jį pagamina.

Ryzen 3 seriją sudaro du keturių branduolių procesoriai – tai 3,1 GHz Ryzen 3 1200 ir 3,4 GHz Ryzen 3 1300X. Šie dažniai Boost technologijos dėka gali būti pakelti 300 MHz. Pirmasis kainuoja 110 JAV dolerių, na o antrasis 130 dolerių. Pastarieji konkuruoja su dvibranduoliais Intel Core i3, pavyzdžiui 120 dolerių kainuojančiu Core i3 7100.

Deja žaidėjams žymiai verčiau rinktis Core i3 procesorių. AMD savo sparta kur kas panašesni į 80 dolerių kainuojantį Pentium G 4560. Plius Intel turi savų privalumų tokių kaip integruota grafika ar mažesnės elektros sąnaudos. Biudžetinis Ryzen 3 elektros sąnaudomis (kuriose lemia ne tik didesnes sąskaitas, bet ir galingesnio maitinimo bloko poreikį, didesnį kaitimą ir triukšmingumą) lenkia net ir galingą Core i7 7700K.

Vienintelis AMD pusėje esantis argumentas – overclocking‘as. Bet tai yra vaško spaudimas iš… Nes reikės įskaičiuoti ir geresnio aušintuvo kainą, ne pačią pigiausią motininę plokštę. Tokiu atveju paprasčiau būtų tiesiog už tuos pačius pinigus nusipirkti Core i5 7400 ir ramiai, be jokių pastangų, džiaugtis didesne sparta, nei siūlytų overclockint‘as AMD Ryzen 3.

Taigi akivaizdu, kad žaidėjams Intel Core i3 yra geriau už AMD Ryzen 3. Aišku skirtumas yra daug mažesnis nei su praeitos kartos AMD FX procesoriais, kurie buvo tikras nusivylimas, bet persvara vis dar akivaizdžiai yra Intel pusėje.

TechPowerUp, PC Gamer, Games.lt