Mano rankose – dar vienas MP3 grotuvas, kurio laukia keletas dienų bandymų. Šįkart tai garso rinkos senbuvės, kompanijos „Creative“ produktas – MP3 grotuvas, galinti priimti radijo signalus, būti USB raktu bei atlikti diktofono vaidmenį „Creative MuVo TX FM“.

Pirmasis įspūdis dažnai apgaulingas, tačiau daugelis jį atsimename. Pirmoji mano mintis pamačius „MuVo TX FM“ buvo „jėga“. Ne todėl, jog grotuvo pakuotė viliojo daugybe priedų ar atrodė įspūdingai. Ne, tiesiog visuomet jaučiau vidinę simpatiją „Creative“, ištraukusiems mus iš „PC speaker“ pypsėjimų į krištolinio skambesio jūrą. Gal ir pernelyg absoliutizuoju, tačiau na.. esu šiek tiek fanas. Gana apie mane, imkimės grotuvo 🙂

Taigi, „MuVo TX FM“ pakuotė nevilioja blizgučiais ar fantastiniais priedais. Tai tiesiog plastiko kevalas, kuriame – grotuvas, ausinės, žasto diržas jam pritvirtinti bei dėklas prie diržo. Taip pat be abejo yra ir vartotojo instrukcija, CD su būtinomis ir nelabai programėlėmis bei vienas nepakraunamas „Energizer“ maitinimo elementas. Išpakuoti „MuVo TX FM“ neperrėžus pakuotės peiliu neįmanoma. Suprantama, supakuoti jog nebūtų nė menkiausios žymos – irgi. Tai nėra itin patogu, aš labiau nei plastiko kevalus vertinu tradicines kartotines dėžes, tokias, kaip prieš porą dienų bandyto „BenQ Joybee 120“.

Pats grotuvas kompaktiškas, jo apytiksliai matmenys vos 3 x 6,5 x 1 centimetrų. Korpusas surinktas patikimai, plastmasės negirgžda. Grotuvą nesunkiai galima padalinti į dvi dalis. Tai padarius, turime tradicinį USB raktą bei valdymo dalį. Pirmąjį „gabalą“ jungiame į kompiuterį kuomet norime įrašyti dainas ar duomenis.

„MuVo TX FM“ valdymas itin paprastas, visos operacijos atliekamos vos keturiais mygtukais. Dažnai gamintojų pastangų optimizuoti valdymą rezultatas būna paini funkcijų raizgalynė, bet „Creative“ to išvengė. Klajoti po grotuvo valdymo meniu lengva, intuityvu. Galbūt būtent vartotojo sąsajoje labiausiai atsiskleidžia „Creative“ patirtis. Prisikabinti ir norint nelabai yra prie ko. Įdomi „Creative“ MP3 grotuvų savybė – galima keisti ekrano orientacija, t.y. užrašus jame apversti. Patogu, mat tokiu būdu nesvarbu, ties kuriuo šonu nešioju grotuvą – pasinaudoju ekrano apvertimo funkcija ir visuomet į jį pažvelgęs matau raides ne aukštyn kojomis.

Melsvo „MuVo TX FM“ ekrano šriftas nesunkiai įžiūrimas, tik štai ryškumo galėtų būti ir daugiau, nei siūloma dabar. Mikrofonas kokybiškai įrašo garsą laikant grotuvą ištiestos rankos atstumu.

Garso kokybė gera, „Creative“ ausinės neidealios, bet tikrai neprastos ir turėtų patenkinti didžiosios dalies vartotojų poreikius. Šaunu, kad įsigijus „MuVo TX FM“ nereikės pirkti papildomų. Siūlomi keturi skambesio parametrų rinkiniai: Jazz, Rock, Pop ir Classical. Panorėjus galima susikurti ir dar penkis savo.

Nėra ir „BenQ Joybee“ erzinusio trūkumo – baterijos įkrovos indikatoriaus ekrane nebuvimo. „MuVo TX FM“ indikatorius yra, ir gana tiksliai nurodo, kiek gi grotuvo naudojamos AAA baterijos „gyvybės“ dar liko. Ant pakuotės žadamas iki 15 valandų tarnavimo su vienu AAA elementu laikas. Išbandžiau – nusipirkau „Energizer Ultra“ (antras pagal kietumą, dar būna „Ultra+“:). Su šiuo elementu „MuVo TX FM“ be perstojo išdirbo apytiksliai 12 valandų. Na, rezultatas neprastas, nors ir nesiekia ant pakuotės nurodyto. Ilgesniam naudojimui be abejo teks nusipirkti pakraunamą elementą. Jie nebrangūs, tačiau jų pakrovėjai – nepigūs. Palyginti su „BenQ Joybee“, sutaupome ant ausinių, pralaimime ant maitinimo šaltinio. Ech…

Deja, ne viskas yra gerai. Štai „MuVo TX FM“ dėklas, skirtas grotuvui pasikabinti prie diržo galėtų būti patogesnis. Džiugu, kad „MuVo TX FM“ jame laikos tvirtai – nepamesi, tačiau jį sunku išimti ir norint, o tai jau nepatogu. Komplektacijoje yra rankos raištis, ant kurio grotuvą taip pat galima pasikabinti. Šaunu, tačiau kažkodėl nėra nė menkiausio dirželio/šniūrelio pasikabinimui ant riešo ar kaklo, nors kilpa jiems grotuve yra. Kažkodėl nemanau, kad tai toks brangus priedas, jog derėtų taupyti ir jo į pakuotes nedėti, tačiau „Creative“ turbūt mano kitaip.

Automatinis išėjimas iš valdymo meniu taip pat galėtų būti ne toks greitas. Įsivaizduokite – žūtbūt reikia įrašyti radijo laidą. Nukeliauju į atitinkamą valdymo meniu skyrių ir laukiu pradžios. Iki jos liko pora sekundžių ir… grotuvas gražina į pagrindinį ekraną nusprendęs, jog jei 3s nieko nespaudžiau, tai nieko man ir nereikia.

Na o bene rimčiausiai užkliuvo tai, jog grotuvu padarytuose įrašuose kažkodėl yra nesuprantamos kilmės cypimas. Ne toks didelis, kad užgožtų garsą, bet pakankamai stiprus, kad iki „krištolinio garso“ būtų toli. Keista… iš „Creative“ to nesitikėjau 🙂 Visgi – yra kaip yra.

Galima įsigyti ir „MuVo TX FM“ be radijo signalų priėmimo galimybės – „MuVo TX“. Šį grotuvą taip pat bandžiau drauge su „MuVo TX FM“, tačiau kažkokių skirtumų, išskyrus minėtosios galimybės nebuvimą rasti nepavyko.

„MuVo TX FM“ ir „MuVo TX“ – patogūs, paprasti naudoti ir kokybiškai garsą atkuriantys MP3 grotuvai. Kliūva keletas smulkmenų bei nelogiškų sprendimų (kilpa dirželiui yra, o jo paties – ne). Rimčiausiais priekaištas – paslaptingos kilmės cypimas, apgadinantis bet kokį įrašą. Turint galvoje nebaisias kainas, kai kuriuos trūkumus galima ir atleisti, galų gale idealių daiktų nebūna.

Orientacinės kainos:

MuVo TX FM 128MB – 270 Lt
MuVo TX FM 256MB – 320 Lt
MuVo TX FM 512MB – 410 Lt

MuVo TX 128MB – 210 Lt
MuVo TX 256MB – 300 Lt
MuVo TX 512MB – 380 Lt