„Power Quotient International“ (PQI), gerai žinomas atminties modulių, grafinių plokščių, „flash“ atmintimi pagrįstų produktų gamintojas, trečiadienį atskleidė taip ilgai laukto, masėms skirto SSD uždangą. Šios konstrukcijos diskas ateityje ruošiasi pakeisti mums įprastus kietusius diskus. „Solid State Drive“ dabar mums siūlo didesnį greitį ir mobilumą, deja, už milžinišką kainą.

Šie standieji diskai be judančių dalių yra paremti flash technologija. Mes galėsime nebijoti jį numesti ant žemės ar kitaip pažeisti. Taip pat jie išvengs didelio kaitimo ir triukšmo. Jų energijos sąnaudos taip pat mažesnės už įprastus kietuosius diskus.

„PQI“ 256GB SSD Turbo+ kietasis diskas galės keistis duomenimis iki 60MB/s greičiu, o tai nepasiekiamas tikslas dabartiniuose „HDD“. Kaina iki šiol nėra oficialiai paskelbta, bet bet kuriuo atveju ji bus beprecedentė, kaip ir disko talpa. Pasak „DRAMeXchange“, kontrakto suma siekia 17.04 JAV dolerių už kiekvieną 16Gb (2GB) mikroschemą, kas reiškia, kad vien tik atmintis skirta naujam kūriniui sieks 2181.12 JAV dolerių sumą.

“Didėja „flash drive“ populiarumas. Tai vyksta dėl atsparumo smūgiams, didelio stabilumo, mažo energijos sunaudojimo. „SSD“ debiutas gali sužludyti tradicinių kietųjų diskų erą,” sako Bob Chu, „PQI“ atminties modulių padalinio vadovas.

Be šio produkto „PQI“ taip pat pristatė ir „PCI Express“ „SSD“, kuris yra skirtas nešiojamiems kompiuteriams. Tai 1.8” 32GB „ZIF“ „interfeiso“ „SSD“. Šio produkto kaina irgi nežinoma.

“Be jau paminėtų privalumų, „SSD“ taip pat ilgiau, apie 10 metų ir ilgiau, gali prižiūrėti duomenis. „PQI“ tikisi, kad „SSD“ iki 2008 užims apie 30 % kietųjų diskų rinkos,” prideda ponas Chu.