Kai kurie „Apple“ kompiuterių modeliai gali į aplinka skleisti toksiškas medžiagas. Prancūzijos Nacionalinio mokslinių tyrimų centro tyrėjas, kurio pavardė neskelbiama, 2007 metų vasarį pastebėjo, kad jo naujas „Mac Pro“ kompiuteris keistai kvepia. Po dešimties dienų jam ėmė perštėti nosį, akis.

Tyrėjas, pagal veiklos sritį – biologas, susisiekė su „Apple“ klientų aptarnavimo centru. Bendrovė problemai spręsti atsiuntė techniką, bet jis problemos neišsprendė. Tuomet „Apple“ pakeitė kompiuterį kitu, bet bėda liko. Internete informacijos ieškojęs mokslininkas nesunkiai aptiko, kad su tokia pačia bėda susiduria ir kompiuterio pirkėjai JAV, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje. Visi jie skundėsi kvapu ir tais pačiais simptomais.

Su mokslininku susisiekė žaliųjų organizacija „Greenpeace“, kuri ištyrė jo kompiuterį savo laboratorijoje. Rezultatai aiškūs – kompiuteris skleidė benzeno ir kitų medžiagų garus.

Benzenas yra kancerogeninė, vėžį sukelianti, medžiaga, taigi, nuolat uostant jo garsu padidėja grėsmė susirgti leukemija ir kitomis ligomis.

Beje, „Apple“ sutiko daliniai finansuoti tyrimą ir paaiškėjus jo rezultatams gražino mokslininkui pinigus už kompiuterį. Tačiau medžiaga apie kenksmingas medžiagas plačiosios visuomenės kažkaip labai ir nepasiekė… bent jau ligi šiol.

„Apple“ dabar naujam gyvenimui pakilusių kalbų apie galimą kai kurių kompanijos kompiuterių toksiškumą nekomentuoja.