Ankščiau laukėme HD 7930, iki šiol laukiame HD 7890. Na o dabar buvo dar daugiau nusiderėta, tad teks laukti dar vienos Radeon HD 7870 vaizdo plokštės. Būtent taip bus pavadinta Tahiti LE branduolį turinti grafinė korta. Be abejo tai įves dar daugiau painiavos į vardų sistemą, kadangi taip vadinasi ir Picarn XT branduolio savininkė.

Kadangi buvo anonsuotos pirmosios Tahiti LE plokštės situacija tapo kur kas aiškesnė. Tokią plokštę PCS+ HD7870 Myst pristatys gerai žinoma AMD partnerė PowerColor. Labiausiai apkarpyta galingiausio AMD branduolio versija turės 1536 Shader procesorius, 96 tekstūrinius vienetus bei 32 ROP vienetus. Branduolys pasieks 925 MHz greitį, o prireikus galės paspartėti iki 975 MHz.

Grafikos apdorojimo įrenginys turės 2 GB vaizdinės atminties bei 256 bitų pločio magistralę. GDDR5 tipo grafinė atmintis pasiekia 6 GHz efektyvųjį veikimo greitį. PowerColor PCS+ HD7870 Myst turės PCS serijos aušintuvą su vienu dideliu 92 mm ventiliatorium.

Kadangi Club3D plokštės naudoja tas pačias TUL (kuri leidžia PowerColor kortas) gamybos mikroschemas, taigi nenuostabu, kad ir pastaroji kompanija ruošia savo HD 7870 Tahiti modifikaciją. Viskas šioje plokštėje yra identiška ar bent jau labai panašu, tad jos aptarinėti neverta.

Kiti AMD privilegijuotieji partneriai dėl kažkokių priežasčių nusprendė privengti šių plokščių. Kiek yra žinoma savo produktus turėtų pristatyti Lietuvoje nepopuliari kompanija VXT3D, o kiti partneriai dėl vienokių ar kitokių priežasčių tokių produktų deja nesiūlys.

Naujos HD 7870 modifikacijos yra skirtos šiam šventiniam pirkimo bumui. Club3D už savo plokštę prašo 247 eurų. Ji turėtų demonstruoti 15 procentų didesnę spartą nei GTX 660. Tik va bėda tame, kad jos kaina daug artimesnė GTX 660 Ti plokštei… Tikėkimės veliau ji bus kiek mažesnė.

TechPowerUp, Club3D, Games.lt