Rugsėjo pirmąją dieną kompiuterinės įrangos parduotuvių lentynose pasirodė nešiojamas žaidimų kompiuteris „Playstation Portable“. Lietuvoje šis daugialypės terpės pramogų įrenginys debiutavo tuo pat metu, kaip ir visoje Europoje.

Tai pirmasis kompanijos „Sony“ bandymas žengti į nešiojamų žaidimų kompiuterių rinką, kurioje tradiciškai pirmauja „Nintendo“. „Sony“ tikisi, kad svariu koziriu konkurencinėje kovoje taps „Playstation Portable“ universalumas. Naujuoju kompanijos „Sony” žaidimų ir pramogų įrenginiu „PlayStation Portable” galima žaisti kompiuterinius žaidimus, jo spalvotame ekrane žiūrėti filmus, peržiūrėti skaitmenines nuotraukas, taip pat klausytis muzikos.

Prietaise įdiegtas bevielio ryšio modulis, kuris suteikia galimybę prisijungti prie interneto ir žaisti kompiuterinius žaidimus drauge su žaidėjais iš viso pasaulio. „Playstation Portable“ skirti filmai ir žaidimai saugomi specialaus UMD formato optiniuose diskuose. Kompiuteris turi lizdą „Memory Stick“ tipo atminties kortelėms. Daugelis įrenginio valdymo elementų primena populiarių žaidimų kompiuterių „Playstation“ ir „Playstation 2” valdiklius.

Praeitų metų pabaigoje Japonijoje ir prieš pusmetį Jungtinėse Valstijose pasirodęs „Playstation Portable“ žaidimų kompiuteris Lietuvoje sulaukė nemažo žaidėjų susidomėjimo. Prie kai kurių kompiuterinės technikos parduotuvių nekantraujantys pirkėjai būriavosi likus geram pusvalandžiui iki jų darbo pradžios. „Playstation Portable“ entuziastų neatbaidė 1099 litus siekianti prietaiso kaina.

Aš pats nuo pat darbo pradžios, 10 val., buvau „TOPO Centro“ parduotuvėje, esančioje Vilniuje, Ukmergės gatvėje. Pirmiems PSP pirkėjams joje buvo pažadėta staigmena. Ilgai laukti neteko – tepraėjus kelioms minutėms nuo darbo pradžios pasirodė du susidomėję vyriškiai. Buvo aiškiai matyti, jog jie žino, ko ieško. Dar kelios akimirkos, ir drauge su „Playstation Portable“ pirmiesiems pirkėjams buvo įteiktos ir dovanos – marškinėliai bei krepšys kompiuteriukui nešiotis.